Olkusz

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 55-letni kierowca audi, który jadąc całą szerokością drogi, najechał na inny pojazd. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności

W ubiegły poniedziałek  (04.04. br.)  przed południem, w Podlesiu policjanci ruchu drogowego zauważyli jadące z naprzeciwka audi. Kierowca tego pojazdu jechał całą szerokością drogi. To nietypowe zachowanie kierującego przykuło uwagę policjantów.  Natychmiast zawrócili radiowozem i ruszyli w ślad za tym pojazdem. W pewnym momencie  kierujący audi próbując skręcić, najechał na prawidłowo jadącego volkswagena. Policjanci, którzy byli świadkami  tego zdarzenia i od razu podjęli interwencję. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości wykazało, że 55-letni kierowca audi ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna  wykazał się nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę po alkoholu. Za swoje zachowanie poniesie surowe konsekwencje i odpowie przed sądem.

Kierowco pamiętaj! Alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi. Kierowco, gdy jesteś po alkoholu, nie wsiadaj za kierownicę!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze