W ciągu ostatnich kilku dni doszło do zwiększonej ilości kradzieży na terenie naszego miasta. Łupem złodziei padają najczęściej portfele i torebki, narzędzia z piwnic, garaży i nowo budowanych domów, a także paliwo z pozostawionych w ustronnych miejscach samochodów ciężarowych. Ostatnie dni pokazują, że dla złodziei nie ma rzeczy niemożliwych, o czym świadczy włamanie się do szkoły na dużym osiedlu mieszkaniowym i wyniesienie z niej znacznej ilości sprzętu komputerowego.

W ubiegły piątkowy dzień targowy rozpoczęła się seria kradzieży. – Na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego nieustalony do chwili obecnej sprawca w godzinach rannych wszedł do pomieszczenia jednej z firm i ukradł torebki wraz z dokumentami, telefonem i pieniędzmi. Pokrzywdzone to mieszkanki Zarzecza, Braciejówki i Bukowna. Tego samego dnia olkuszanka zawiadomiła policję, że na ulicy Sławkowskiej z jej torebki skradziono portfel, dokumenty i pieniądze. Niewiele później doszło do kolejnej kradzieży. Kobieta o nieustalonej tożsamości, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, ukradła pieniądze z portfela. Mieszkanka Olkusza straciła 800 złotych – informuje nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Chociaż za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, to statystyki kradzieży kieszonkowych nie maleją. Również w piątek nieustalony do chwili obecnej sprawca, wyłamując okno, dostał się do gabinetu dyrektora jednego z olkuskich przedszkoli. Skradziono szafę pancerną wraz z pieniędzmi i dokumentacją służbową.

Niezwykłą zuchwałością wykazali się złodzieje, którzy w nocy z soboty na niedzielę włamali się do jednego z olkuskich gimnazjów. Nieustaleni do chwili obecnej włamywacze przy pomocy ostrego narzędzia zniszczyli drzwi, przez które weszli do budynku szkoły. Jak udało się ustalić, ukradli trzy monitory, pięć zestawów komputerów oraz odtwarzacz DVD. Według wstępnych szacunków straty wynoszą około 20 tysięcy złotych. Policjanci z komendy w Olkuszu prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Pora jesienno-zimowa i wcześniejsze zapadanie zmroku z reguły wiąże się ze zwiększoną intensywnością złodziei, którzy pod nieobecność mieszkańców włamują się do domów i pomieszczeń gospodarczych, skąd kradną wszystko, co ma jakąś wartość. Policjanci apelują o rozwagę i sąsiedzką czujność. Pamiętajmy również, że kupowanie cennych przedmiotów od nieznanych osób po „okazyjnych” cenach może narazić kupującego na paserstwo.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
10 lat temu

„włamali się do jednego z olkuskich gimnazjów” informacja godna brukowca w stylu Fuckt!

PXT
PXT
10 lat temu

Kol eM przeplótł mój text swoim bo pisaliśmy równocześnie, Trzy moje wpisy jest jako jedno- ale nie dało się zmieścić w jednej rubryce. (to tak od strony technicznej) 🙂 pozdrawiam

PXT
PXT
10 lat temu

Szkolenie zaś jest widać w tak opłakanym stanie, że strach się bać. Tak szczerze mówiąc to jako zwykły obywatel bardziej obawiam się patrolu niż wrzaskliwej grupy kiboli wracającej z meczu po alkoholu, której to patrol się często boi bardziej niż zwykły obywatel. Arogancja którą nabywają podczas tej niby służby powoduje, że po „wyniki” sięga się najchętniej tam gdzie najłatwiej je „zdobyć” czyli wśród zwykłego społeczeństwa, którego zemsty nie musi się obawiać, bo przeświadczone o wyższości „słowa mundurowego” od „słowa cywilnego” nawet jeśli to pierwsze jest kłamliwe. To z kolei prowadzi do przeświadczenia ugruntowanego i pielęgnowanego w tym środowisku od czasów bodaj carskich, że zwykły obywatel nie ma większych szans na dochodzenie nawet do prawdy, do której sama Temida ma za święte zadanie i cel dążyć „z urzędu”.
Zapewne jest Pan policjantem „z powołania” więc proszę sobie wziąć moje uwagi i w sercu je rozważyć.

PXT
PXT
10 lat temu

Nie zważają przy tym, że podczas „łowienia wyników” czasem kogoś krzywdzą. Ich błędy, zaniedbania a nawet celowe działanie w złej wierze ochraniane przez zwierzchników i prokuraturę, dla utrzymania rzekomego autorytetu na siłę, czynią skutek odwrotny, doprowadzają do ich degeneracji. Wynikiem tego jest wręcz eksplozja zjawiska „arogancji władzy” w poczuciu braku odpowiedzialności, która jest z nich zdejmowana przez zwierzchników- tracą bezpowrotnie zaufanie społeczne. Naciski zwierzchników na szeregowych policjantów w sprawie ilości „wyników wykrywalności” powodują szukanie tych wyników w najbardziej bezsensownych okolicznościach i bezsensowny sposób, pobudzają częstokroć efekt „strażaka piromana” wśród niezbyt rozgarniętych funkcjonariuszy. Liczy się dla nich powiązana z kasą i „zaszczytami” „skuteczność” nie ważne w jakiej sprawie i kto tam po drodze zostanie zdeptany, na te kwestie nie zwraca się uwagi a sprawy istotne są umarzane najczęściej z braku dowodów. —>

eM
eM
10 lat temu

A ja mam tylko jedno pytanie do olkuskiej Policji. Jak to jest, że w 1998 roku na ulice Naszego miasta w porze nocnej wyjeżdżało-wychodziło łącznie 10 f-szy… Dlaczego służba prewencyjna jest taka słaba. Dlaczego wtedy było 15 dzielnicowych a teraz jest 7, zagrożenie się zmniejszyło? Bo mnie wydaje się, że jest coraz większe.

PXT
PXT
10 lat temu

Szanowny Panie Łukaszu. Problem tkwi w tym, że obecnie Polskę toczy rak. Policja i prokuratura zdaniem większości społeczeństwa stała się „państwem w państwie” czyli typowy guz złośliwy nie współdziałający z pozostałymi organami dla dobra „organizmu” jakim jest Polska a przeciwko niemu, żyje sobie własnym życiem. Być może gdyby wszyscy z Pańskiej „branży” mieli rzetelne podejście jak Pan, nie byłoby tylu bolączek związanych z Waszą służbą- powtarzam- SŁUŻBĄ- (nie władzą samą w sobie). Proszę nie myśleć, że nie doceniam nielicznych prawdziwych mężczyzn narażających swoje życie i zdrowie bo tacy też się zdarzają w tym chorym środowisku. Charakteryzuje ich to, że nie zajmują się bzdetami i mają przez to jeszcze bardziej przechlapane, z powodu swojej „odmienności”. Są niszczeni a konkretnie ich morale przez tych swoich kolegów, którzy skupiając się na „wynikach” nie dbają o ich jakość a tylko o ilość na akord. —->

misiek
misiek
10 lat temu

[quote name=”Łukasz Czyż”]We wszystkich przytaczanych w artykule kradzieżach obecnośc policji nic by nie dała, była to niefrasobliwość osób, do których te przedmioty należały.
Moje gratulacje.Niefrasobliwie pozostawiono w gimnazjum sprrzęt komputerowy.Naprawdę GRATULACJE.

...
...
10 lat temu

Jeżeli obecność policji „nic nie daje” to po co ich zatrudniać? To może lepiej powołać honorową wolentarialną straż obywatelską. Moim zdaniem lepiej zwalczać przyczyny a nie skutki. Przecież wielu kradnie z biedy. Może rozwiążmy policję a odzyskane środki przeznaczmy na zasiłki dla tych co nie mają zatrudnienia nie radzą sobie i kradną.

magi
magi
10 lat temu

Zostałam okradziona, znalazłam złodzieja i dowody,. Sąd na wniosek obrońcy zwolnił złodzieja z aresztu, do dzisiaj nie można go doprowadzić na sprawę ( prawdopodobnie ukrywa się za granicą) .Policja i prokurator zbytnio nie byli zainteresowani sprawą, a złodziej dalej kardanie bo już nie pierwszy raz uchodzi mu to na sucho.Policja tak prowadziła dochodzenie, aby osoba , która była wspólnikiem i sprzedawała skradzione przedmioty zrobić świadka. I co można więcej powiedzieć,chyba to, że mimo niezbitych dowodów zeznania i oszczerstwa przestępców były bardziej dla organów ścigania wiarygodne niż pokrzywdzonych.

Łukasz Czyż
Łukasz Czyż
10 lat temu

We wszystkich przytaczanych w artykule kradzieżach obecnośc policji nic by nie dała, była to niefrasobliwość osób, do których te przedmioty należały. Poza tym, proszę dowiedzieć się najpierw, jakie braki kadrowe w tej chwili ma policja i dlaczego brakuje patroli pieszych, zwłaszcza na osiedlach. Nikt nie neguje tego, że są potrzebne, natomiast policjantów jest zbyt mało, żeby funkcjonowały stale. Co do protestów w sprawie obwodnicy, sami państwow wiecie, że jeśli jest zgłoszenie, policja musi przyjechać i działać. Co do „wożenia dupska”, służba w policji też i na tym polega, aby czasem przewieźć swoje dupsko…

PXT
PXT
10 lat temu

[quote name=”POLICJANCI”]Policjanci apelują o rozwagę i sąsiedzką czujność. .[/quote] Ja z kolei apeluję do policjantów, żeby wyszli na patrole piesze a nie tylko wozili dupska w tych swoich kijach i lodówkach tudzież polowali na piwoszy i pijanych kierowców bicyclowców tracąc cenny czas na głupoty. Pytam się: Ilu Olkuszan zna swoich dzielnicowych? No cóż jak się siedzi za biurkiem w tej osiedlowej fortecy i czeka tylko żeby minęło te osiem godzin to takie rezultaty. I nie chodzi tu o obstawianie każdego obywatela, ale świadomość obecności takich patroli na pewno onieśmieli wielu złodziei do działania. Samym apelowaniem sobie na autorytet nie zapracujecie.

solo
solo
10 lat temu

[quote name=”Ania”][quote name=”Krzyś”]Zgadzam się z przedmówcą. Kilkudziesięciu policjantów zamiast dbać o bezpieczeństwo wszystkich olkuszan, pilnuje garstki protestujących, żeby ich nikt nie rozjechał.[/quote]
Chyba żartujecie, to co przy każdej osobie ma by policjant i pilnowac, aby go ktoś nie okradł. Gratuluję pomysłowości!!![/quote]
Nie przy kazdej osobie tylko więcej patroli na osiedla i ulicach. Tak to działa, a nie policjant przy każdym obywatelu. Jakby stał policjant przy kazdym obywatelu to musiałoby byc 19 milionów policjantow, a kto wtedy by stal przy policjantach ?. Śmiechu warte takie myslenie nasze niezbyt rozgarnietej Ani.

Ania
Ania
10 lat temu

[quote name=”Krzyś”]Zgadzam się z przedmówcą. Kilkudziesięciu policjantów zamiast dbać o bezpieczeństwo wszystkich olkuszan, pilnuje garstki protestujących, żeby ich nikt nie rozjechał.[/quote]
Chyba żartujecie, to co przy każdej osobie ma by policjant i pilnowac, aby go ktoś nie okradł. Gratuluję pomysłowości!!!

rikitikitak
rikitikitak
10 lat temu

Egon i Krzyś mają rację. Jak, macie racje to blokujcie budowę a nie DK-94. Was pilnują policjanci, a w tym czasie złodzieje grasują. Nie nadawajcie na wszystkich co inaczej myślą tylko może zmieńcie swoje postepowanie. Przecież, na obwodnicy nikt was nie widział a podobno tam mieszkacie.

zofia
zofia
10 lat temu

Bardzo ciekawie „bzdury” piszą moi poprzednicy -złodzieje w Olkuszu grasują cały czas ,a wy wypisujecie głupoty,że tylko wtedy jak policja pilnuje protestujących.OLKUSZ TO MIASTO BAŁAGANU,BEZROBOCIA I GŁUPOTY WŁADZY .Dobrze ,że jego mieszkańcy wreszcie się budzą.GRATULACJE

Krzyś
Krzyś
10 lat temu

Zgadzam się z przedmówcą. Kilkudziesięciu policjantów zamiast dbać o bezpieczeństwo wszystkich olkuszan, pilnuje garstki protestujących, żeby ich nikt nie rozjechał.

egon
egon
10 lat temu

Gratuluję! A w tym samym czasie kilkudziesięciu policjantów pilnuje ludzi blokujących trasę 94.