Opis zdjęcia

Olkusz znów ma „swoich” ludzi wśród najlepszych organizacji pozarządowych województwa. Wyróżniające się stowarzyszenia i związki co roku nagradzane są statuetkami „Kryształów Soli”. Jednak już samo zakwalifikowanie się do półfinału konkursu oznacza włączenie do grona tych „naj”. W taki sposób doceniono olkuskie stowarzyszenie „Wszyscy dla wszystkich”. – Kiedy na stronach internetowych przeczytałam informacje o innych wyróżnionych stowarzyszeniach, ogarnęła mnie duma, że znaleźliśmy się w gronie tak niezwykłych ludzi, którzy dla swoich lokalnych społeczności są jak sól „smakiem” codziennego życia i urodziwym kryształem w szarej codzienności – nie kryje radości prezes Barbara Orkisz.

W konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli” doceniono już niejedną olkuską organizację i tworzących ją ludzi. Z tym większą dumą przyjęliśmy werdykt tegorocznej edycji. Tym razem wśród najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego znalazło się Stowarzyszenie „Wszyscy dla wszystkich”. Wyróżniono je za: ”precyzyjne definiowanie potrzeb lokalnego środowiska i skuteczną realizację celów poprzez różnorakie formy działalności kulturalno-edukacyjnej; pomoc materialną świadczoną dla chorych i ubogich oraz wspieranie wybitnie utalentowanej młodzieży; budowę świadomości obywatelskiej i społecznej poprzez aktywizację młodzieży na rzecz środowiska lokalnego oraz aktywizację młodzieży na rzecz środowiska lokalnego oraz współpracę z władzami lokalnymi.”
Barbara Orkisz, prezes Stowarzyszenia, nie kryje satysfakcji. – Konkurowaliśmy z 70 organizacjami zgłoszonymi do konkursu, znaleźliśmy się wśród 18 półfinalistów, obok 5 organizacji, które otrzymały statuetkę finalisty – mówi. – Grand Prix otrzymał  Związek Podhalan z  Nowego  Targu. To organizacja ze 100-letnią tradycją i 6000 członków. Była to dla nas wielka przyjemność znaleźć się wśród najlepszych w Małopolsce. To równocześnie motyw do działania, żeby nasza organizacja mogła także przetrwać 100 lat i cieszyć się taką sławą, jak Podhalańczycy. 
Dziękując stowarzyszeniom za pracę na rzecz swoich środowisk, Wojciech Kozak, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, wręczył statuetki i nagrody dla laureatów konkursu, czynił to wraz z Elżbietą Kantor, dyrektor Departamentu kultury, turystyki i dziedzictwa narodowego Urzędu Marszałkowskiego. Nagrodę dla olkuskiej organizacji odebrały Barbara Orkisz, wiceprezes Jolanta Różanowska, sekretarz Mirosława Drapacz i Ewelina Bodasińska – przedstawiciel młodzieżowej grupy wolontariuszy skupionych w stowarzyszeniu.
– To wyróżnienie jest nagrodą dla wszystkich członków i młodzieży pracującej przez 5 lat w Stowarzyszeniu – podkreśla prezes. – Dla wszystkich olkuszan, którzy z nami współpracują i sponsorów, dzięki którym możemy rozwijać swoją działalność. Pragnę podziękować burmistrzowi Olkusza za nominowanie nas do konkursu Kryształy Soli i za dotychczasową współpracę. Jest dla nas zaszczytem znaleźć się w tak doborowym gronie olkuskich stowarzyszeń wyróżnionych w latach ubiegłych, jak Stowarzyszenie Res Sacra Miser i Olkuskie Stowarzyszenie Miasta Partnerskie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze