Jaroszowiec

W Jaroszowcu powstaną 52 mieszkania, każde o powierzchni około 54 mkw. Gminna inwestycja zostanie zrealizowana w ramach spółki Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, do której przystąpiły Klucze.

Budowa mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu, z możliwością wykupu na własność – to główne założenie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Do spółki przystąpiły samorządy z trzech regionów. Poza Kluczami to: Zawiercie, Jędrzejów, Klucze, Końskie, Małogoszcz, Sędziszów i Staszów oraz Krajowy Zasób Nieruchomości (państwowa osoba prawna). Stosowna umowa została podpisana 30 kwietnia.

Każdy z samorządów na planowane inwestycje otrzyma po 3 mln złotych  z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Jak informuje gmina, to kwota na tworzenie spółki, a w części także na pokrycie kosztów związanych z powstaniem mieszkań, takich jak uzyskanie pozwoleń czy projekt. -Gmina otrzyma jeszcze grant z Funduszu Dopłat na partycypację w budowie mieszkań o niskim czynszu. Dotacja ta pokryje do 35% kosztów inwestycji. Planujemy wybudować 52 mieszkania w Jaroszowcu o pow. ok. 54 metrów kwadratowych każde. Będzie to pierwsze takie zadanie realizowane przez Gminę Klucze w jej 30-letniej działalności. Dzięki temu nie tylko powstaną nowe miejsca pracy związane z realizacją budowy, ale będzie to także odpowiedź na zapotrzebowanie na nowe mieszkania – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Budynki powstaną na działkach należących do gminy. Inwestycja powinna być gotowa do 2028 roku.

Zapewne wiele osób będzie zainteresowanych zasadami dotyczącymi wynajmu mających powstać w Jaroszowcu mieszkań. Z założeń, dostępnych na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wynika, że „(…) mieszkania SIM będą mogły wynajmować osoby spełniające kryteria dochodowe określone ustawowo (limity są różne dla poszczególnych województw), nieposiadające tytułu prawnego do innego lokalu w tej samej miejscowości. Od przyszłego najemcy może być również wymagana wpłata kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego”.

Gdy tylko poznamy szczegóły, z pewnością poinformujemy o tym na naszych łamach.

fot. wizualizacji UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze