Zawodnicy klubów z Olkusza i Bukowna startowali w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Górskich.  W Chorzowie pobiegli lekkoatleci ze 149 klubów  z całego kraju.
Z LKS-u „Kłos” na starcie stanęło czterech biegaczy. Najlepiej pobiegł Januszek Artur, który na 5 km był 22., na 103 startujących. Juniorki młodsze Aleksandra Mstowska  i Aleksandra Cieślik w biegu na 2 km zajęły odpowiednio 61. i 102. miejsce. Na dystansie 3 km juniorów młodszych Mateusz Majcherkiewicz uplasował się na 94. lokacie.

W Chorzowie biegali też zawodnicy IKS-u Olkusz. Na dystansie 3 km Kacper Bielat zajął 69. miejsce, a w biegu juniorek młodszych na 2 km 41. była Karolina Ślęzak, a 105. Wioletta Nowak. Z UKS- u Kusy Bukowno startowało dwoje zawodników. W biegu na 3 km juniorka młodsza Aleksandra Wilk zajęła 63. miejsce, a junior młodszy Bartosz Duda 98. miejsce. W klasyfikacji drużynowej LKS „Kłos” Olkusz zajął 77. lokatę, IKS Olkusz 84., a UKS Kusy Bukowno 134. pozycję.