bieg uliczny bukowno2014

401 biegaczy dotarło na metę XII  Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta Bukowna. Zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn triumfowali goście z zagranicy. Dopisała nie tylko frekwencja, ale także pogoda. Sygnał do startu dała tradycyjnie inicjatorka i dyrektor biegu, Grażyna Kowina-Świderek.

Trasa została w tym roku zmieniona. Zamiast trzech pętli zawodnicy mieli do pokonania dwie, przebiegające przez południową część miasta.
W gronie najszybszych biegaczy na dystansie 10 kilometrów znaleźli się Kenijczyk Sawe Elisha Kiprotich i Węgierka Kaloucis Aniko. – Nie było wielkich upałów dzięki czemu Kenijczyk pokonał linię mety w rewelacyjnym czasie 30,02 – ocenia dyrektor Kowina-Świderek.
Kenijczyk daleko w tyle pozostawił swoich najgroźniejszych rywali: Kibeta Mathew Kiptanui, również z Kenii i trzeciego na mecie Ukraińczyka – Didovodyka  Dmytro.
Najlepszy z polskich zawodników, tegoroczny Halowy Mistrz Polski w biegu na 1500m, Adam Czerwiński z WKS Wawel Kraków dobiegł do mety na pozycji piątej.
Za mistrzynią w kategorii kobiet uplasowały się: Agnieszka Cader z Zabierzowa i Ewa Brych-Pająk z CKS Budowlani Częstochowa.
Puchary, medale i nagrody wręczył burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski. Jak zwykle główne trofea powędrowały do triumfatorów kategorii OPEN, lecz nie zapomniano o pozostałych biegaczach – najszybszych w swoich rocznikach.
Już po raz kolejny prowadzono odrębną kategorię dla mieszkańców Bukowna. Wygrał ją Kacper Świderek. Kolejne miejsca zajęli Damian Litewka i Roman Litewka.

 

Wśród wszystkich, którzy ukończyli niedzielny bieg, losowano nagrodę główną – telewizor LED 3D. Najwięcej szczęścia miał Jan Bednarek z Żor.
Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Województwo Małopolskie ufundowało dla wszystkich uczestników koszulki z napisem „Małopolska na start „, w których biegacze wystąpili podczas biegu.
W trakcie i po zmaganiach Pogotowie Zdrowej Energii Idee Kaffee serwowało pyszną kawę.

Tegoroczna impreza została zorganizowana dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej, Województwa Małopolskiego oraz firm: ZGH „Bolesław”, Schneider Electric Industries Bukowno, DB Schenker, Odlewni Kulej, No-el, Decathlon, Bolesław Recycling, Zakładów Usługowych EZT, Kanita , System ,Nest, Supra BHP, Boltech, KiM, Bolmet CEW, Osma, Leszkowi Stenclowi i Jackowi Jandzie.
– Szczególne podziękowania kieruję dla Policji, OSP, ratowników medycznych, ochrony oraz wolontariuszy, za zapewnienie bezpieczeństwa i pomoc w organizacji biegu – dodaje Grażyna Kowina-Świderek. 

Fot. MOSiR Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze