tesciowa2

W nocy z 30 września na 1 października po rodzinnej awanturze, do której w gminie Bukowno, 33-letni mężczyzna podpalił samochód swojej teściowej. Pomimo szybkiej akcji gaśniczej auto doszczętnie spłonęło.

Teraz zgodnie z kodeksem karnym, za zniszczenie mienia podpalaczowi grozi nawet pięć lat więzienia. Sprawą zajmie się sąd.

33-latek podłożył ogień pod skodę octavię po tym, jak pokłócił się z żoną i jej matką. Mężczyzna wybiegł z domu, oblał samochód benzyną i podpalił go. Spłonęła nie tylko skoda, ale również zaparkowana obok honda. Na miejscu zgłoszenia oprócz strażaków, pojawili się też policjanci, którzy odwieźli niepokornego zięcia do Izby Wytrzeźwień w Jaworznie. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.

– Podejrzany usłyszał już zarzuty z art. 288 §1 kodeksu karnego tj. zniszczenia mienia i przyznał się do popełnionych przestępstw – informuje aspirant Katarzyna Matras, oficer prasowy olkuskiej komendy.

tesciowa3

tesciowa1

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
1 miesiąc temu

OK, ale jak wykryć, że takie auto ma za sobą taką historię? Taka inspekcja samochodu przed zakupem wystarczy – https://motocontroler.com/ ? Wykryją, że auto ma za sobą taką historię?