Powiat

Dobiegł końca długi sierpniowy weekend. W tym czasie – od piątku do poniedziałku, na drogach powiatu olkuskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranne zostały 4 osoby oraz 7 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Ponadto 12 sierpnia policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolską akcję „Prędkość”.

W piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili ogólnopolskie działania Prędkość. Działania te skierowane były przeciwko piratom drogowym. Celem akcji  jest  poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz eliminowanie tych zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki temu szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze jest znacznie większa. W tym dniu policjanci ujawnili aż 75 przypadków, w których  kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość.

Z kolei 13 sierpnia br. policjanci z komisariatu w Bukownie zatrzymali 44-letniego kierowcę skody, który w Bukownie na ulicy Mostowej wjechał w ogrodzenie jednej z firm działających na terenie Bukowna i uszkodził  znak drogowy, a następnie dachował.  Kierujący skodą był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 15 sierpnia  po godzinie 23 w Olkuszu na Alei 1000-lecia zatrzymano nietrzeźwego kierowcę skody. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów, mężczyzna  nie chciał podać swoich danych osobowych i twierdził, że to nie on kierował pojazdem.  Mężczyzna  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje, policjanci będą prowadzić z zatrzymanym  czynności i wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj (15.08. br.) około godziny 12.50 na drodze krajowej nr 94 w Ujkowie Nowym, na pasie ruchu w kierunku Krakowa  doszło do wypadku drogowego z udziałem Forda Transita (camper). Jak wstępnie ustalili policjanci, w fordzie wystrzeliła lewa tylna opona, w skutek czego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Ranne w tym zdarzeniu drogowym zostały 4 osoby, kierujący i troje pasażerów w wieku 45, 17 i 13 lat. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu, jedna z osób doznała złamania nadgarstka.  Zarówno kierujący jak i pasażerowie nio9e wymagali dalszej hospitalizacji. Kierujący fordem był trzeźwy. Na drodze w kierunku Krakowa, zablokowany był prawy pas ruchu. Kierowcy mogli poruszać się lewym pasem ruchu. Utrudnienia na drodze trwały przez około 2 godziny.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze