Olkusz

W ubiegłym tygodniu olkuscy policjanci prowadzili ogólnopolską akcję „Prędkość” oraz wojewódzkie działania „Alkohol”. Mundurowi zwracali uwagę na kierowców, którzy wsiadają do samochodów po alkoholu oraz tych, co nie stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Takie działania kontrolno-prewencyjne mundurowych mają na celu zapewnić bezpieczeństwo na drogach wszystkim uczestnikom.

Ogólnopolska Akcja „Prędkość” prowadzona była 17 maja br.  Policjanci dokonywali pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. W tym dniu mundurowi skontrolowali 105 pojazdów, z czego ujawnili 93 wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Z kolei 20 maja br. w godzinach 6.00-9.00 na drogach powiatu olkuskiego prowadzono działania wojewódzkie „Alkohol”. Podczas akcji skontrolowano 270 pojazdów i ujawniono 1 kierującego, który był po użyciu alkoholu.

Jak wynika z policyjnych statystyk, to właśnie prędkość i alkohol są przyczynami poważnych wypadków drogowych, w których ginie najwięcej osób. Dlatego zero pobłażania dla takich kierowców na drodze.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze