Olkusz

19 maja w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu. odbył się II Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego SHOCK DANCE FESTIWAL 2024 pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika. Organizator festiwalu Klub Sportowy Akademia Tańca AS, postawił sobie za cel promowanie tańca wśród dzieci i młodzieży oraz integrację środowiska tanecznego.

Śmiało można powiedzieć, że ambitny cel udało się spełnić z nawiązką, ponieważ wydarzenie przyciągnęło ponad 900 tancerzy z kilkudziesięciu miast z całej Polski. Fani, którzy podziwiali z zapartym tchem rywalizację uczestników, byli świadkami 260 prezentacji tanecznych.

Festiwal został podzielony na trzy bloki tematyczne. Tancerze zaprezentowali się w stylach nowoczesnych, takich jak: Hip-Hop & Street Dance (pierwszy blok), w innych formach tańca, w których mogliśmy podziwiać różnorodność styli od mażoretek, cheerleaderek, po style jazz i współczesny (drugi blok), aby na końcu wystąpić w etiudach tanecznych (trzeci blok). Na „parkiecie” hali zaprezentowali się tancerze w różnym wieku – od przedszkolaków, aż po dorosłych.

Skoro gospodarzem imprezy było Srebrne Miasto, to podczas festiwalu nie mogło zabraknąć olkuskich akcentów. Do zmagań, z sukcesami przystąpili podopieczni trenerów ze Szkoły Tańca Wena oraz formacji tanecznej „Flika”.

Tancerze rywalizowali o medale, statuetki i puchary oraz trzy nagrody główne – GRAND PRIX – dla trzech najlepszych formacji festiwalu. Wyniki można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia www.shockdancefestiwal.pl.

Gratulujemy wszystkim, bardzo zdolnym tancerzom osiągniętych wyników. Było to piękne wydarzenie, pełne pozytywnej energii i pasji do tańca. Wspólnie z głównym organizatorem mamy nadzieję, że festiwal na stałe wpisze się kalendarz imprez w Olkuszu, by regularnie móc podziwiać efektowne zmagania taneczne. Nie mówimy więc do widzenia, tylko do zobaczenia!

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze