ziemia kluczewska logo

Wraz z przyjściem Nowego Roku, dobiega również końca projekt AKTYWNY SENIOR KLUCZEWSKI realizowany przez Stowarzyszenie Ziemia Kluczewska w Kluczach dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ramach projektu odbyło się mnóstwo zdrowych zajęć i spotkań dla seniorów 60+ z terenu gminy Klucze i okolic. Dofinansowany projekt pn. AKTYWNY SENIOR KLUCZEWSKI pozwolił stworzyć w okresie od lipca do grudnia 2016 liczne wieloprofilowe działania mające na celu integrację wewnątrz i międzypokoleniową, aktywność fizyczną, turystyczno-rekreacyjną na rzecz poprawy jakości i poziomu życia osobom 60+ w zakresie uczestnictwa w życiu społecznym, budowy przyjaznego społecznego klimatu dla godnego starzenia się oraz poprawy kondycji fizycznej i psychicznej.

Projekt został zrealizowany poprzez następujące bloki tematyczne:
I. Cykl zajęć edukacyjno-integracyjnych w zakresie zdrowego stylu życia poprzez warsztaty farmaceutyczne, z rehabilitantem i ratownikiem medycznym,
II. Rozwój fizyczny, jako utrzymanie sprawności i samodzielności osób starszych 60+ poprzez aqua aerobik na basenie, zajęcia gimnastyczne i ruchowe oraz ćwiczenia na siłowni pod chmurką.
III. Aktywność turystyczno-rekreacyjna w tym procesy inicjujące działania integracyjne lokalnej społeczności, poprzez wycieczki:
a) krajoznawczo-poznawcze: Rajd pieszy po Pustyni Błędowskiej pn. BABSKI COMBER w dniu 03.09.2016 r.,
b) rowerowe, zorganizowaną z myślą o rosnącej grupie cykloturystów z terenu Gminy Klucze w dniu 05.11.2016 r.
c) piesze pn. Swego nie znacie cudze chwalicie, która odbyła się w dniu 10.12.2016 r.
IV. Rozwój emocjonalny dla osób 60+ w tym wyjazdy:
a) edukacyjny trzydniowy do Wrocławia zorganizowany w październiku
b) rehabilitacyjno-leczniczy do Szaflar, który odbył się we wrześniu.

Pod koniec projektu odbyło się podsumowanie działań pn. Dzień Zdrowia, podczas którego zaprezentowano osiągnięcia osób 60+ poprzez ćwiczenia na sali gimnastycznej oraz pokaz multimedialny, dostępny na stronie:
https://www.facebook.com/Aktywnyserniorkluczewski/videos/373691866344675/

Aktywny Senior KLUCZEWSKI był realizowany przez Stowarzyszenie „Ziemia Kluczewska” w Kluczach, projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Karolina Jurczyk (Łowas)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mietek
Mietek
7 lat temu

Aktywny Senior Kluczewski a w zasadzie Aktywna Seniorka Kluczewska bo przewagę stanowią Panie to głównie libacje po zajęciach oczywiście zakrapiane alkoholem gdzie rolę przewodnią pełni Pani E z siostra B. A na wycieczkach co się dzieje – jak się bawić to się bawić. Jak za dawnych PRL-wskich lat Panie budują przyjazny społeczny klimat. „Wesołe jest życie staruszka +60 w Gminie Klucze”.

ARBI
ARBI
7 lat temu

Cykl zajęć edukacyjno-integracyjnych w zakresie zdrowego stylu życia poprzez warsztaty farmaceutyczne z rehabilitantem i ratownikiem medycznym to nie to. Najlepiej ZAMÓWCIE każdy SENIOR+ z osobna Mszę Świętą Intencyjną (to najlepszy prezent dla proboszcza bidoka)w Rodakach lub Cieślinie co ochota ale dają już niektórzy 100 złotych za Mszę Świętą proboszczowi(bidula proboszcz musi zjeść golonkę i popijać bardzo dobrym winkiem). Domownikom ugotujcie fitkę pogrzebaczem maszczoną bardzo zdrowa ,a w piątek bułkę kajzerkę i szklankę dobrej wody aqua z kranu.