podwórko nivea

311 363 oddanych głosów i zaangażowanie wielu mieszkańców sprawiło, że przy olkuskim Przedszkolu nr 8 przy ul. Legionów Polskich powstanie nowoczesny plac zabaw. Inwestycja to wygrana w konkursie firmy Nivea.

Przez kilka tygodni mieszkańcy z całej Polski głosowali internetowo na 937 zgłoszonych do konkursu lokalizacji, w których Nivea wybuduje miejsca do zabawy i rekreacji najmłodszych. Konkurs podzielono na dwie tury – w każdej z nich wygrało po 20 miejsc. Z naszego powiatu, poza Olkuszem, o podwórka walczyły niestety bez powodzenia jeszcze trzy gminy: Wolbrom (zgłoszona lokalizacja to park przy ul. Krakowskiej), Klucze (teren przy ul. Rudnickiej obok stadionu) i Bukowno (ul. Szkolna).

W rankingu po drugiej turze głosowania Olkusz uplasował się w ścisłej czołówce, na drugim miejscu. Świadczy to o niesamowitym zaangażowaniu mieszkańców, którzy swoimi głosami wywalczyli długo oczekiwaną przez społeczność Pakuski i „Ósemki” inwestycję dla najmłodszych. – To wielkie święto dla całej naszej społeczności. Ogromnie się cieszymy, że przy naszym przedszkolu powstanie tak nowoczesny plac zabaw. Najbardziej będą się cieszyły dzieci – nie tylko z naszego przedszkola, ale z całego miasta, ponieważ obiekt będzie ogólnodostępny. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym dziś możemy przeżywać tak wielką radość – mówi dyrektor Przedszkola nr 8 Jolanta Banasińska.

Teraz urzędnicy muszą przygotować niezbędną do realizacji przedsięwzięcia dokumentację i teren pod plac, a także dopełnić wszystkich formalności. Budowa placu zabaw i wyposażenie go w huśtawki, zjeżdżalnię i inne elementy to już zadanie firmy Nivea. – Składam wielkie podziękowania oraz gratulacje wszystkim osobom, które tak dzielnie walczyły o plac zabaw dla naszego miasta. Olkuszanie po raz kolejny w ostatnim czasie udowodnili, że potrafią się jednoczyć i wspólnie działać dla dobra miasta i jego najmłodszych mieszkańców – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xyz
xyz
7 lat temu

Powinien zostać zmodernizowany plac zabaw na skrzyżowaniu z drogą Osiecką. Neutralne miejsce, ogólnodostępne. Teren przedszkola… paranoja totalna.

mbewe_prawie_afryka
mbewe_prawie_afryka
7 lat temu

w „Gwarku olkuskim” z 07.07.2016r (str.4) jest taki tytuł”
„Olkusz wywalczył plac zabaw marzenie”
Jak to! Wywalczyli ..?!
Podpieprzyli innemu miastu..? plac zabaw…?!
postrzelali się…?! zabrali innym ich plac zabaw …
Czy Wy … jesteście w stanie ogarnąć ogrom zniszczeń
psychicznych … jakiego dokonujecie wśród lemingów…pisząc
takie „zajebiste” wiadomości !!!
Czuję się jakbym spadł z Księżyca…
Czy Wy wiecie że każda inwestycja ma:
plan, środki, kredytodawcę, właściciela oraz klienta …!!!
Zachowujecie wszyscy się jak … murzyni którym ktoś z nieba
zrzuca worki … a oni walczą między sobą o taką pomoc…
dla swojego plemienia…! i na dodatek się żrą ….
JA TYKO PRZYPOMINAM! – TRZEBA PRACOWAĆ I OSZCZĘDZAĆ A POTEM INWESTOWAĆ…!!!

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie!

xyz
xyz
8 lat temu

[quote name=”aaabb”]niezła naiwność.jedyną szansą na wygranie takiego konkursu jest stworzenie x-liczby kont przez osoby zainteresowane i codzienne głosowanie po kilkadziesiąt kilkaset razy.fajnie,że się zmobilizowali ale obstawiam ,że to góra 500 mieszkańców naszego grodu[/quote]
Dokładnie. Gdy kilka lat temu był konkurs Nivea związany z wyposażeniem szkółek piłkarskich to wioski z liczbą mieszkańców 2000 osób generowały po 25 000 głosów dziennie.
Najbardziej żenujący był fakt że wszystkiemu patronowało Ministerstwo Sportu.

Ernest
Ernest
8 lat temu

Na bezrybiu i rak ryba!!!

Babcia
Babcia
8 lat temu

Do „aaabb” – skoryguję Twoją ilość głosujących- około 100 mieszkańców Srebrnego Grodu głosujących codziennie przez dwa miesiące. Ot, co.

aaabb
aaabb
8 lat temu

[quote name=”Melon”]Żeby było jasne, to zasługa 311 363 osób a nie jednego radnego co się buja jak tylko może. Głosy zostały oddane a reszta w rękach magistratu. Jak się wywiążą to tylko będzie dobrze o burmistrzu świadczyło a jak nie to popłynie jak z insygnium. Ja życzę powodzenia dobrej zabawy dzieciom.[/quote]

niezła naiwność.jedyną szansą na wygranie takiego konkursu jest stworzenie x-liczby kont przez osoby zainteresowane i codzienne głosowanie po kilkadziesiąt kilkaset razy.fajnie,że się zmobilizowali ale obstawiam ,że to góra 500 mieszkańców naszego grodu

Młody
Młody
8 lat temu

[quote name=”psychiatra”]POPULISTA najmodniejsze słowo w Olkuszu . A może to juz natręctwo mysli i słów ?[/quote]

Podobno każdy psychiatra tak ma a poza tym na bank, jest popie……ony

psychiatra
psychiatra
8 lat temu

POPULISTA najmodniejsze słowo w Olkuszu . A może to juz natręctwo mysli i słów ?

smirnof
smirnof
8 lat temu

[quote name=”Zainteresowany122″]Czy Burmistrz już wrócił z wakacji?

Na sesji go nie było bo ponoć na wakacjach ale w mediach szaleje.[/quote]
No i znowu któryś młody populista nie wytrzymał i musiał ukąsić. Bez tego by nie mógł funkcjonować. Jak się na niczym nie zna to wywołuje temat zastępczy. Tzw. wakacje burmistrza. Byle obsobaczyć.

Zainteresowany122
Zainteresowany122
8 lat temu

Czy Burmistrz już wrócił z wakacji?

Na sesji go nie było bo ponoć na wakacjach ale w mediach szaleje.

Dziadek
Dziadek
8 lat temu

[quote name=”olkuszanin12″]A wczoraj właśnie zlikwidowano huśtawki miedzy blokiem Legionów Polskich 34-36 „WITAJCIE WAKACJE” Ciekawe komu to przeszkadzało?[/quote]
„WITAJCIE WAKACJE”- dzieci wyjechały więc szkoda żeby huśtawki stały na słońcu czy deszczu, to przecież prezes spółdzielni mieszkaniowej na czas wakacji schował huśtawki do magazynu!!!

nn
nn
8 lat temu

[quote name=”ooo”]No, proszę, jak to się niektórzy użytkownicy poczuli oszukani: projekt placu przeszedł, a inicjatywa mieszkańców osiedla zakończyła się sukcesem. Co tu zrobić z taką odrażającą wiadomością? O czym gadać? Komu przywalić? Pogratulować? Nigdy w życiu! Ucieszyć się? Nie da rady, gdy się flaki ze złości przewracają. Jedyna ewentualność to znaleźć jakąś dziurę w całym,(……..). Z jego postu należy tylko wykreślić słowo „nie”, bo tylko wówczas w pełni odda on nadzieje, nadal tlące się w serduszkach tutejszych sprawiedliwych.
[quote name=”nn”]oby te zabawki nie skończyły tak jak ta elewacja na przedszkolu.[/quote][/quote]
tu sie czlowiecze mylisz, głosowałam na to „podwórko” codziennie przez sentyment, że do tego przedszkola 20 lat temu chodziło moje dziecko. I powiem ci jedno 20 lat temu takich bohomazów na elewacji budynku nie było. Z twoich wywodów wnioskuje że bronisz łobuzów, atakująch tych którzy zwracają uwage że wasze dzieci nie szanują cudzej pracy i cudzej własności.Ale to wasza sprawa w jakim otoczeniu będziecie życ i wychowywać swoje dzieci,Moje wnuki nie będa korzystać z tych huśtawek, więc bawcie się dobrze i SZANUJCIE to co dostaliście za darmo.

ooo
ooo
8 lat temu

No, proszę, jak to się niektórzy użytkownicy poczuli oszukani: projekt placu przeszedł, a inicjatywa mieszkańców osiedla zakończyła się sukcesem. Co tu zrobić z taką odrażającą wiadomością? O czym gadać? Komu przywalić? Pogratulować? Nigdy w życiu! Ucieszyć się? Nie da rady, gdy się flaki ze złości przewracają. Jedyna ewentualność to znaleźć jakąś dziurę w całym, wtrynić trochę polityki, napisać coś tam o radnych i rzucić zdanie o „populiźmie”. A, nie. O populiźmie jeszcze nie ma, chyba kretyn, który nadużywa tego słowa nie kumając do końca jego znaczenia, nadal śpi po wczorajszym meczu. Została tylko nadzieja, którą w imieniu wszystkich rozgoryczonych pomyślnym finałem akcji, wyraził niżej cytowany, zatroskany mędrzec, za co koledzy hojnie obdarzyli go plusami. Z jego postu należy tylko wykreślić słowo „nie”, bo tylko wówczas w pełni odda on nadzieje, nadal tlące się w serduszkach tutejszych sprawiedliwych.
[quote name=”nn”]oby te zabawki nie skończyły tak jak ta elewacja na przedszkolu.[/quote]

listonosz
listonosz
8 lat temu

[quote name=”Babcia”]Panie Jabu Jabu – nikt nigdzie nie powiedział,że to plac zabaw tylko dla przedszkola, nie trzeba przypominać. Setki tysięcy głosów z powiatu to się chyba panu marzyło. Ja przypominam, ze w naszym powiecie każda gmina zgłosiła swój plac i każdy głosował dla siebie. Kto poza powiatem słyszał o tym placu> Chyba Paną śni na jawie. Dzienny przyrost głosów wynosił około 5 tysięcy, to jest ta pomoc powiatu? Nawet Olkusz po części nie był zainteresowany albo nie słyszał o tym głosowaniu. A zgodnie z regulaminem organizatora plac ma być czynny do 20-tej, a nie całą dobę. W nocy dzieci śpią. Coś Pan słyszał, ale nie za bardzo jest Pan w temacie. Tylko głosujący mogą się wypowiadać, to ich zasługa od początku maja do końca czerwca. A ile głosów Pan oddawał przez dwa miesiące? Jakoś coraz więcej ojców sukcesu się pojawia. Dajcie spokój aktywnym ludziom. Zapraszamy na karuzelę jak już będzie stała.[/quote]

Babciu ale się spociłaś pisząc ten post i do tego nic z tej dyskusji na tym forum nie rozumiesz.

olkuszanin12
olkuszanin12
8 lat temu

A wczoraj właśnie zlikwidowano huśtawki miedzy blokiem Legionów Polskich 34-36 „WITAJCIE WAKACJE” Ciekawe komu to przeszkadzało?

Babcia
Babcia
8 lat temu

Panie Guzik, bardzo trafnie Pan to ujął, to nie 311 tysięcy osób oddało głos, ale grupa zaangażowanych osób głosowała codziennie. W przyszłym roku można zgłosić inny teren, bo to jest co rok powtarzane, wtedy można głosować na swój plac. Ktoś kto nie głosował niech się nie wypowiada i nie zazdrości innym. Zamiast siedzieć przed kompem i krytykować proszę w przyszłym roku dołączyć do grona głosujących, wtedy krytykanci zobaczą jak pachnie sukces po dwóch miesiącach. Każdy mógł zgłosić swój teren, niestety tego też się mieszkańcom nie chciało. A teraz przebudzenie. Do miłego głosowania za rok na kolejny plac w Olkuszu.

Guzik
Guzik
8 lat temu

[quote name=”Melon”]Żeby było jasne, to zasługa 311 363 osób a nie jednego radnego co się buja jak tylko może. Głosy zostały oddane a reszta w rękach magistratu. Jak się wywiążą to tylko będzie dobrze o burmistrzu świadczyło a jak nie to popłynie jak z insygnium. Ja życzę powodzenia dobrej zabawy dzieciom.[/quote]

to nie kwestia tylu osob, lecz tylu kliknięć. można bylo codziennie oddawac glos

Babcia
Babcia
8 lat temu

Panie Jabu Jabu – nikt nigdzie nie powiedział,że to plac zabaw tylko dla przedszkola, nie trzeba przypominać. Setki tysięcy głosów z powiatu to się chyba panu marzyło. Ja przypominam, ze w naszym powiecie każda gmina zgłosiła swój plac i każdy głosował dla siebie. Kto poza powiatem słyszał o tym placu> Chyba Paną śni na jawie. Dzienny przyrost głosów wynosił około 5 tysięcy, to jest ta pomoc powiatu? Nawet Olkusz po części nie był zainteresowany albo nie słyszał o tym głosowaniu. A zgodnie z regulaminem organizatora plac ma być czynny do 20-tej, a nie całą dobę. W nocy dzieci śpią. Coś Pan słyszał, ale nie za bardzo jest Pan w temacie. Tylko głosujący mogą się wypowiadać, to ich zasługa od początku maja do końca czerwca. A ile głosów Pan oddawał przez dwa miesiące? Jakoś coraz więcej ojców sukcesu się pojawia. Dajcie spokój aktywnym ludziom. Zapraszamy na karuzelę jak już będzie stała.

Olkuszek
Olkuszek
8 lat temu

Przypominam, że plac zabaw ma być ogólnodostępny 24 godziny na dobę. Przy takim sknerstwie życzę powodzenia w spełnieniu tego warunku. A tak na marginesie dlaczego nie wystawiono starego placu zabaw na Legionów Polskich. Uważam, że byłoby to znacznie lepsze miejsce, a przede wszystkim neutralne.

JabuJabu
JabuJabu
8 lat temu

Informacja dla samolubów. Obiekt ogólnodostępny dla wszystkich dzieci z miasta i gminy a nie tylko należący do Przedszkola nr 8. Jakby nie głosy setek tysięcy ludzi z poza naszego powiatu to Pakuska i P8 nic same nie byłyby w stanie zrobić. I taka jest prawda, której nie da się podważyć.

Melon
Melon
8 lat temu

Żeby było jasne, to zasługa 311 363 osób a nie jednego radnego co się buja jak tylko może. Głosy zostały oddane a reszta w rękach magistratu. Jak się wywiążą to tylko będzie dobrze o burmistrzu świadczyło a jak nie to popłynie jak z insygnium. Ja życzę powodzenia dobrej zabawy dzieciom.

Babcia
Babcia
8 lat temu

Brawo Rodzice dzieci z Ósemki, brawo pracownicy przedszkola. Dziękujemy.

matka
matka
8 lat temu

W końcu dzieci z przedszkola będą miały huśtawki…, bo jak dotąd wszyscy zapomnieli o tym miejscu. Brawo mieszkańcy! Wstyd dla magistratu!

nn
nn
8 lat temu

oby te zabawki nie skończyły tak jak ta elewacja na przedszkolu.