herb olkusza

Ogłoszenie UMiG
W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika informuję o możliwych formach dofinansowania przyłączeń nieruchomości do sieci kanalizacji.

 

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz,

  1. W dniu 14 czerwca 2016 r. Rada Miejska w Olkuszu podjęła uchwałę w sprawie udzielenia osobom fizycznym dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przyłącza kanalizacyjnego do nieruchomości.
    Uchwała przewiduje możliwość uzyskania dotacji na dofinansowanie kosztów budowy przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynków mieszkalnych położonych na terenie Miasta i Gminy Olkusz. Jej wysokość może wynieść do 50% poniesionych oraz udokumentowanych kosztów kwalifikowanych inwestycji, nie więcej jednak niż 1000 zł. Wnioski przyjmowane będą do 31 sierpnia 2016 r.
  2. Przypominam także, że do 30 sierpnia br. można składać wnioski o przyznanie dotacji celowej w wysokości do 2500 zł na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu przydomowych przepompowni ścieków, w ramach budowy przyłączy ciśnieniowych budynków mieszkalnych położonych na terenie Miasta i Gminy Olkusz do kanalizacji sanitarnej.

Powyższe formy dofinansowania można łączyć, w wyniku czego możliwym będzie uzyskanie wsparcia finansowego w realizacji przyłączeń do kanalizacji nawet w wysokości 3500 zł.

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości mają obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej „…bezzwłocznie od dnia przekazania jej do eksploatacji, przy sieci nowo wybudowanej, o ile nieruchomość nie została wcześniej wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych.”

Ponadto, realizacja projektu o nazwie „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach czterech gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I” nakłada na gminy partycypujące w programie obowiązek wywiązania się z tzw. efektu ekologicznego, polegającego na przyłączeniu określonej liczby nieruchomości do sieci kanalizacyjnej.

Zachęcam zatem Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do dokonywania przyłączeń do sieci kanalizacyjnej oraz korzystania z dostępnych w tym momencie form wsparcia tego przedsięwzięcia. Wszystkich Mieszkańców zainteresowanych dofinansowaniem proszę o kontakt bezpośrednio z Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu – pokój 232, tel. 32 626 02 32.

Najważniejsze terminy:

  • do 31 sierpnia – składanie wniosków o przyznanie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przyłącza kanalizacyjnego do nieruchomości (do 50% lub do 1000 zł);
  • do 30 sierpnia – składanie wniosków o przyznanie dotacji celowej w wysokości do 2500 zł na dofinansowanie kosztów zakupu i montażu przydomowych przepompowni ścieków;
  • do 30 września – ostateczny termin wykonania inwestycji objętych dotacjami

Z up. Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz
Bożena Krok
Z-ca Burmistrza

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
RRRRR
RRRRR
8 lat temu

[quote name=”Młody”]W całym Olkuszu lipy kwitnące, a na mieście gadają że to ostatni burmistrzowie „srebrny gród” w „lipne miasto” tak skutecznie przemienili …[/quote]
I lipny młody, jątrzący populista w tym mieście.

Alternatywy 4
Alternatywy 4
8 lat temu

Tylko że ten rabat 50% jest jednorazowy a za 200% droższą niż w Miechowie wodę i ścieki trzeba będzie płacić już na zawsze :-* 😆
To jakby wiązać u szyi kamień który trzeba nosić całe życie i co miesiąc za niego płacić i cieszyć się z „50% rabatu” na jego zakup 😀

gumowe ucho
gumowe ucho
8 lat temu

chodzą słuchy że osoby mające przydomowe oczyszczalnie będą musiały raz w roku zrobić w sanepidzie badanie ścieków . a takie badanie ma kosztowac 500 zł. coś kto wie konkretnego na ten temat ?

Młody
Młody
8 lat temu

W całym Olkuszu lipy kwitnące, a na mieście gadają że to ostatni burmistrzowie „srebrny gród” w „lipne miasto” tak skutecznie przemienili …

valdez76
valdez76
8 lat temu

Jak nie odśnieżysz chodnika w zimie to mandat bo Twój chodnik.Jak w lecie piwo pijesz na tym samym chodniku to mandat bo chodnik publiczny.Taka logika u naszych władz jest.

Ernest
Ernest
8 lat temu

„”Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości mają obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej „…bezzwłocznie od dnia przekazania jej do eksploatacji, przy sieci nowo wybudowanej, o ile nieruchomość nie została wcześniej wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych.””
Dlatego to zachęcanie nie jest wynikiem działań ze str. odpowiedniego z-cy burm. tylko tego od wypełniania specjalnych poruczeń.

JanJan
JanJan
8 lat temu

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości mają obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej „…bezzwłocznie od dnia przekazania jej do eksploatacji, przy sieci nowo wybudowanej, o ile nieruchomość nie została wcześniej wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych.”
To po co ten rabat,czyim kosztem? Kolega miał działkę w trzeciej zabudowie.Nie dostał rabatu żadnego,bo przecież tylko do niego nie pociągną!!!Wodociągi chciały go po kieszeni skrobnąć,kupił oczyszczalnie przydomową,taniej wyszło.

Młody
Młody
8 lat temu

„Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości mają obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej „…bezzwłocznie od dnia przekazania jej do eksploatacji, przy sieci nowo wybudowanej, o ile nieruchomość nie została wcześniej wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych.” „

Dlaczego nie poda się po męsku konkretnej daty wywiązania sie z tego prawnego obowiązku i kar jakie będą zastosowane w przypadku zlekceważenia zapisów tej ustawy tylko jakieś babskie „zachęcam” …
tym bardziej że ciągle jeszcze w pamięci i w prokuraturze jest temat tegorocznego przedostania się zanieczyszczeń do sieci wodociągowej skutkujące w konsekwecji pozbawieniem 80 tysięcy mieszkańców dostępu do wody przez kilka dni nie mówiąc już o kosztach jakie ponieśli z tego powodu i walorach wody ciągle odczuwalnych w jej smaku i zapachu …