Przez dziesięć lat strażnikom miejskim skutecznie udawało się nakłonić mieszkańców miasta, by dzielili się z potrzebującymi dziećmi tym, co jest im najbardziej potrzebne. Zabawki, książki, gry, kredki, zeszyty… to niewiele, a jednak tego brakuje najbardziej, gdy rówieśnicy obdarzani są co rusz przez różnych rodzinnych „Mikołajów”. W jedenastym roku akcji prowadzonej przez strażników nie może być inaczej. Olkuszanie znów mogą postarać się… ABY MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ WSZYSTKIE DZIECI!
Podarunki przekazywane są w dniu, gdy wszystkie dzieci obsypywane są prezentami. 6 grudnia spod siedziby olkuskiej Straży wyrusza do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychwawczych samochód wypełniony podarkami od mieszkańców. Olkuszanie potrafią się dzielić i pokazują to nieprzerwanie od 10 lat. Cieszy fakt, że z roku na rok są bardziej szczodrzy. W ubiegłym roku przekazane strażnikom mikołajkowe dary wypełniły kilkadziesiąt worków. Najwięcej było wśród nich artykułów szkolnych, które dzieciom są najbardziej potrzebne. Jednak obok zeszytów, bloków i przyborów do pisania znalazły się też, szczególnie oczekiwane przez najmłodszych, zabawki: pluszaki, gry, klocki, lalki i samochody. Ja podkreśla komendant Straży Miejskiej Waldemar Choczaj, jakość przekazywanych upominków jest z roku na rok lepsza. Poza tym do indywidualnych ofiarodawców dołączają coraz chętniej szkoły i przedszkola.
W tym roku znów zwracamy się do szczodrych serc mieszkańców. – Niejednokrotnie w naszych domach leżą zabawki, z których nasze pociechy już „wyrosły”, lub przybory szkolne, których już nie używają. Chcielibyśmy, aby te przedmioty, jeśli są w dobrym stanie i mogą służyć jeszcze komuś innemu, znalazły nowych użytkowników. Zapewniamy, że sprawią dzieciom wielką radość! – podkreśla Waldemar Choczaj. Dodaje przy tym, że najbardziej potrzebne są dzieciom przybory szkolne. Podarunki dla dzieci można składać do pierwszych dni grudnia w siedzibie Straży Miejskiej w Olkuszu, Rynek 1, tel. 647-89-00 oraz w ZPOW na Osiedlu Słowiki, ul. Buchowieckiego 25, tel. 643-06-22.
W ubiegłym roku prezenty od Mikołaja rodem ze Straży Miejskiej otrzymało ok. 80 dzieci, podopiecznych Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Darów było tak wiele, że dzieci z placówki dziennej zabrały również upominki dla swojego rodzeństwa, które zostało w domu. Prezenty otrzymali także podopieczni świetlicy im. Jana Pawła II, działającej przy parafii św. Andrzeja w Olkuszu. Czy w tym roku olkuszanie znów pobiją rekord hojności?
Wreszcie jakaś pożyteczna akcja strażników miejskich…a już myślałem że oni potrafią tylko karać zamiast nagradzać
Oby na codzień przy wypisywaniu mandatów mieli tyle serca dla ludzi 