„Jam Session – Silver Town 2009” – za tą nazwą kryją się zawody w jeżdżeniu na deskorolce, rolkach i BMX–ach. Zorganizował je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na zakończenie wakacji. Pierwsza tego typu impreza w mieście cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W mobilnym skateparku każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności.
Już od rana można było pojeździć na rolkach czy deskorolce.

-Impreza jest bardzo fajna, przyjechało dużo ludzi ze Śląska i Krakowa. Do tego świetny klimat i muzyka. Życzę Olkuszowi, aby takich imprez było więcej – opinię Andrzeja Kulki, najlepszego olkuszanina w jeździe na deskorolce, podzielało wielu uczestników.
Widowiskowe zawody przyciągnęły sporo publiczności. W każdej kategorii można było zobaczyć karkołomne triki, potwierdzające wysoki i wyrównany poziom startujących.
W końcowej klasyfikacji okazało się, że najlepiej na rolkach jeżdżą mieszkańcy Zawiercia. Pierwsza lokata przypadła Maciejowi Pacanowi, druga Markowi Strycharczukowi, a trzecia Michałowi Dziąbkowi. Czwarte miejsce zajął Rafał Graca z Olkusza. Wśród deskorolkowców zwyciężył Jasiek Mamoń z Bielan. Kolejne dwa miejsca zajęli chrzanowianie – Michał Baliś i Patryk Nowak, a na czwartej pozycji uplasował się Grzegorz Górski z Krakowa. Ostatnią konkurencją były BMX–y. Tutaj olkuszanie nie mieli sobie równych. Najlepszy okazał się Artur Ziętek, przed Łukaszem Madejskim i Michałem Murawskim. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Dawida Miśtola z Jaworzna.
– MOSIR zorganizował taką imprezę po raz pierwszy. Do współpracy zaprosiliśmy olkuską młodzież, uprawiającą te dyscypliny sportu. Młodzi ludzie służyli nam  poradą i to też dzięki nim ta impreza została tak dobrze zorganizowana. W Olkuszu jest sporo osób, które jeżdżą na deskorolkach czy rolkach. Niestety, nie mamy  własnego skateparku, ale przynajmniej przez jeden dzień wszyscy chętni mogli nie tylko pojeździć, ale i sprawdzić swoje umiejętności, i to na tle osób, które prezentują naprawdę wysoki poziom – mówi dyrektor olkuskiego MOSiR–u Dariusz Murawski.
Dzień wcześniej na terenie kąpieliska zorganizowano pierwszą część imprez z okazji zakończenia wakacji. Deszczowa pogoda nie odstraszyła miłośników siatkówki plażowej. Zwyciężyła drużyna „No name”  z Mateuszem  Sznicerem i Karolem Szczepanikiem.  Druga lokata przypadła Jakubowi Szotkowi i Krzysztofowi Sikorze  z zespołu „KTS Bolesław”. Trzecie miejsce zajęli Piotr Barczyk i Daniel Palacz z „Wolbromia”, a czwarte drużyna „No name 2” w składzie: Paulina Szczepanik i Marzena Popczyk. Marzenie z drużyny „No name2”. Tego dnia w ośrodku na Czarnej Górze odbyły się też konkurencje dla najmłodszych. Nagrody dla uczestników wszystkich zabaw  ufundowali: firma AMA Serwis sp. z o.o. z Olkusza oraz Supermarket „Nasz”.

Firmy, które współpracowały przy organizacji „Jam Session- Silver Town 2009”:
Oprawa graficzna – studio grafiki Manyfest
CH Echo – udostępnienie miejsca na rozstawienie skateparku oraz niezbędna pomoc techniczna.
Fundatorzy nagród:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, sklep multibrand’owy EWENEMENT fundator nagród firm: ETNIES, ES, Emerica, Malita; sklep wysyłkowy Manyfest, sklep wysyłkowy Hadron, firma C1RCA,  sklep sportowy Puma, Reebok, Nike, Adidas znajdujący się w pasażu Centrum Handlowego, E-System z Załęża, Supermarket „Nasz”, piekarnia „Złoty Róg” p. Jochymków, „Carrefour”, firma RedBull.
Organizatorzy składają podziękowania młodzieży, która zaangażowała się w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kinga
Kinga
14 lat temu

Było świetnie szkoda że u nas takiego nie ma 😉

Czabanek
Czabanek
14 lat temu

Było świetnie popieram aby coś takiego unas powstało 🙂 😆