list

Już niebawem wszyscy poeci piszący do szuflady będą mieli okazję podzielić się swoją twórczością z innymi miłośnikami słowa pisanego. Olkuska Poczta Poetycka to nowy pomysł Miejskiego Ośrodka Kultury, który wspierać będzie redakcja „Przeglądu Olkuskiego”. Zachęcamy wszystkich początkujących i wprawionych pisarzy do przyłączenia się do akcji.

Olkuska Poczta Poetycka jest otwartym i nieustającym konkursem poetyckim. Wiersze będzie można wrzucać do specjalnie oznakowanych skrzynek, które będą umieszczone w szkołach, MOK-u oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Poeci lubiący tworzyć przy kawiarnianym stoliku mogą wrzucić swoje utwory do skrzynek w Cafe CorTu oraz pizzerii Da Grasso. Każda kartka z wierszem powinna być opatrzona imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania i numerem telefonu autora.  

Co dwa miesiące wybierany będzie najlepszy utwór, a jego autor zostanie ujawniony. Decyzję jury poprzedzi szeroka dyskusja z udziałem uczestników konkursu oraz członków Klubu Literackiego MOK. Nagrodą za najlepsze wiersze będzie publikacja w Almanachu Olkuskiej Poczty Poetyckiej oraz w „Przeglądzie Olkuskim”, a także na stronach internetowych MOK-u i „Przeglądu Olkuskiego”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze