Olkusz

Policjanci z Olkusza i komisariatów w Bukownie, Kluczach i Wolbromiu oddali hołd minutą ciszy i wspólnie uczcili pamięć poległego żołnierza sierż. Mateusza Sitka. Cześć Jego pamięci!

W dniu 12 czerwca, punktualnie o godzinie 12.00, w całej Polsce zawyły syreny. W powiecie olkuskim zatrzymano radiowozy oraz włączono sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci oraz mundurowi ze Straży Pożarnej i Straży Miejskiej oddawali hołd poległemu żołnierzowi, który zginął broniąc Naszej Ojczyzny. W tym dniu całe policyjne środowisko zjednoczyło się w tej trudnej i smutnej chwili na znak czci dla poległego Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy.

Przed Komendą Powiatową Policji w Olkuszu zebrali się policjanci prewencji, ruchu drogowego i dzielnicowi na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu komisarzem Tomaszem Mosurem oddając hołd Mateuszowi. Policjanci służby patrolowej, ruchu drogowego w bezpiecznych miejscach na poboczach ulic naszego miasta oddawali hołd. Funkcjonariusze z komisariatu w Wolbromiu ustawili się na wolbromskim Rynku wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej i Straży Miejskiej jednocząc się w ten symboliczny sposób z funkcjonariuszami innych formacji mundurowych.

Mateusz Sitek służył w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Decyzją Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej został pośmiertnie odznaczony „Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Cześć Jego Pamięci!

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze