Mieszkańcy Olkusza są oburzeni, że podczas żaru „lejącego się” z nieba w tegoroczne Dni Olkusza nie mogli się ochłodzić w basenie na Czarnej Górze. – To jest skandal, żeby wielomilionowa inwestycja była zupełnie nieprzydatna wtedy, kiedy my tego potrzebujemy. W sobotę był taki upał, że każdy z chęcią wskoczyłby do basenu. Ale jak tu wskoczyć, jak basen pusty? – pyta nasz zbulwersowany czytelnik. – Ja bym chciał zadać pytanie władzy, jaki jest sens wydawania tylu milionów na coś, co jak się w praktyce okazuje, jest nam udostępnione tylko dwa miesiące w roku – dodaje.

W poprzednich latach basen był otwarty od początków czerwca do końca wakacji. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Murwaski przekonuje, że otwarcie w tym roku basenu dopiero 26 czerwca było podyktowane przykrymi doświadczeniami z poprzednio organizowanego na Czarnej Górze święta miasta. Nietrzeźwe osoby nagminnie przechodziły górą przez ogrodzenie wokół basenu i wskakiwały do wody. – Nasza decyzja była spowodowana wyłącznie troską o bezpieczeństwo. Poza tym, pracom przygotowawczym do uruchomienia basenu, nie sprzyjały warunki pogodowe na początku czerwca – przekonuje Murawski. – Kolejne dwa tygodnie są potrzebne na uruchomienie basenu. Przez tydzień basen wypełniany jest wodą i uruchamiane są wszystkie urządzenia. Następnie musi zostać przeprowadzone kompleksowe badanie wody przez Sanepid. Jak będziemy mieć całkowitą pewność, że wszystko jest w porządku, zaprosimy mieszkańców – dodaje. Uroczysta inauguracja sezonu na basenie planowana jest na początek wakacji, czyli 26 czerwca. Wszyscy ci, których ładna pogoda zachęca do aktywności fizycznej, mogą korzystać z całego kompleksu przy olkuskim basenie w godzinach od 10 do 18. Boiska do siatkówki, koszykówki i zielona trawa do błogiego leniuchowania w słońcu są dostępne dla wszystkich całkowicie bezpłatnie od kwietnia do października. Olkuski basen będzie otwarty dla wszystkich pragnących ochłody tydzień przed otwarciem basenu w Wolbromiu, które zaplanowano na 3 lipca.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olkuszankaa
olkuszankaa
10 lat temu

Godziny otwarcia:
31.05 – 21.06, 15.08 – 31.08 — 10.00 – 18.00
22.06 – 15.08 — 10.00 – 20.00

Cennik:
Bilet wstępu /dorośli/ – 8,00 zł
Bilet ulgowy /dzieci i młodzież ucząca się/ – 4,00zł
Bilet specjalny – po godz.16-tej
– dorośli – 4,00 zł
– dzieci i młodzież ucząca się – 3,00 zł
Bilet rodzinny /Rodzice + min .1 dziecko/ – 18,00 zł
* kasjer ma prawo wymagać okazania dokumentów
Osoby niepełnosprawna wraz z opiekunem -1,00 zł
Opłata za korzystanie z parkingu – 5,00 zł
Opłata za brak ważnego biletu – 50,00 zł
Proszę 🙂
Jestem za pomysłem kolegi Krzycha 😀

ksdfn
ksdfn
11 lat temu

czynne jest w deszcz

aga
aga
11 lat temu

świetne miejsce na wyp[oczynek w lecie w słoneczny i upalny dzien, polecam bylam tam, tylko za krótko czynny !!!

ula
ula
11 lat temu

😆 wejśćówka kosztue 5 i 10zł 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

agga
agga
11 lat temu

chciałam się zapytać czy płaci się za wejściówkę jak w tamtym roku bo j 😕 bo właśnie niewiem ile kasy wziąść no to chyba wezmę ze 200zl
za dorosłego -8zl
za dziecko-4zl chyba tak w tamtym roku tak kosztowało 😕

odpowiedcie szybko proszę pozdro :-* 8)

Wnieasz
Wnieasz
12 lat temu

😐 8) 😳 😳 🙁 😥 😮 :sigh: :sigh: :sigh: 😥 😥 😀 😀 😆 😆 Ile wejściówka ? Jaka Ulica? : >

Krzychu
Krzychu
12 lat temu

Apeluję, zróbcie projekt zadaszenia basenów, do tego kolektory słoneczne i basen będzie służył cały rok !!!