Olkusz

Wspólne działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Zespołu Poszukiwań Celowych Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zakończyły się zatrzymaniem 27-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna został zatrzymany 16.12. br., w jednym z olkuskich mieszkań. Był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olkuszu celem odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności. 

22 września 2017 roku kierowca volkswagena spowodował wypadek drogowy, w którym zginął inny kierowca – 35-letni mieszkaniec Bolesławia. Sprawca zdarzenia (wówczas 23-letni) nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem, ponadto znajdował się on pod działaniem środka odurzającego.  Po zakończeniu sprawy karnej został skazany  na  8 lat pozbawienia wolności. Nie stawił się jednak na wezwanie do zakładu karnego, więc Sąd Rejonowy w Olkuszu wydał za nim list gończy. Aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu, przebywał w różnych miejscowościach, gdzie na krótko wynajmował mieszkania. Rzadko pojawiał się w miejscach publicznych, a swoje kontakty ograniczył do minimum. 

W czwartek (16.12. br.) skazany (obecnie w wieku 27 lat)  został zatrzymany w mieszkaniu na jednym z olkuskich osiedli przez kryminalnych z Olkusza oraz komendy wojewódzkiej w Krakowie. Poszukiwany wiedział, że Policja depcze mu po „pietach”. Chwilami – jak powiedział policjantom –  nosił się z  zamiarem zgłoszenia się na Policję i poddania karze. Jednakże strach przed długim  wyrokiem  był silniejszy i nadal ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

 Przypominamy, że na stronie internetowej poszukiwani.policja.pl znajduje się ogólnopolska baza osób poszukiwanych, wraz z ich wizerunkiem. W przypadku rozpoznania osoby poszukiwanej lub posiadania informacji o jej miejscu przebywania, o tym fakcie należy powiadomić policję, nr tel. 112. Takie zgłoszenia mogą być  anonimowe ! 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze