Powiat

We wtorek (08.08. br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania właściwych relacji kierujący – pieszy, a także na zgodne z przepisami poruszanie się pieszych.

Akcja „Bezpieczny Pieszy”, przeprowadzona została na drogach powiatu olkuskiego. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń występujących na drodze. W ciągu dnia policjanci zwracali uwagę na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych. W okolicach przejść dla pieszych policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Mundurowi patrolowali rejony miast i drogi prowadzące do mniejszych miejscowości.

 Ta akcja jest wyrazem troski o bezpieczeństwo pieszych i stanowi jeden z przykładów działań realizowanych przez policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze