Powiat

W środę (02.08. br.) policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość Lokalna”. Głównym celem tej akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

Brawura i nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych. Policjanci praktycznie każdego dnia zatrzymują kierowców, którzy takim  zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Aby temu zapobiec, na drogach powiatu olkuskiego  mundurowi prowadzą cykliczne działania prewencyjno-kontrolne.  W środę policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierujący,  wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Mundurowi weryfikowali również stan trzeźwości kierujących i kontrolowali wyposażenie samochodu. Podczas tych działań skontrolowano 62 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Kierowcy, którzy  jechali brawurowo, nadmiernie przekraczający prędkość otrzymali mandaty karne.

Przypominamy o  obowiązku stosowania się do ograniczeń prędkości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.

Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze