Powiat

Spożywanie alkoholu przez rodziców opiekujących się dziećmi może mieć poważne konsekwencje prawne. Nietrzeźwi rodzice, którzy swoim zachowaniem narażają zdrowie i życie dziecka na niebezpieczeństwo podlegają karze do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (02.08. br.) około godziny 3:20 dyżurny olkuskiej policji przyjął zgłoszenie od kobiety, którą były partner miał wyrzucić z domu. Na miejsce dyżurny wysłał patrol policji. Policjanci przeprowadzili rozmowę z kobietą, która powiedziała, że pomiędzy nią a jej byłym partnerem doszło do sprzeczki. W trakcie kłótni zgłaszająca opuściła mieszkanie i zostawiła w nim swoje dwuletnie dziecko. W tym czasie były partner zamknął jej drzwi i nie chciał wpuścić do środka. Jednym z powodów sprzeczki miał być problem alkoholowy kobiety. Funkcjonariusze mając podejrzenia, że para może być nietrzeźwa, zbadali stan ich trzeźwości. Po zbadaniu rodziców dziecka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że oboje rodziców jest pijanych. Matka miała prawie 1 promil alkoholu a ojciec blisko 1,5 promila. W takim stanie „opiekowali się” małoletnim synem. Dziecko przekazano pod  opiekę babci a sprawa nietrzeźwych rodziców trafiła na Policję. Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy rodzice swoim zachowaniem stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka.  O tej sytuacji zostanie poinformowany również sąd rodzinny. 

Apelujemy do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali na takie sytuacje i zgłaszali ten fakt do odpowiednich instytucji. Pamiętajmy, że  zgłoszenie może zapobiec tragedii ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze