Władze gminy Bolesław pomagają przedsiębiorcom dotkniętych skutkami pandemii. Zgodnie z przyjętą niedawno uchwałą Rady Gminy, niektóre firmy zostaną zwolnione z podatku od nieruchomości.

Przedsiębiorcy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19, zostaną zwolnieni z podatku z podatku od nieruchomości za grunty, budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Chodzi o podatek za kwiecień, maj i czerwiec

Jak czytamy w uchwale, pomoc w takiej formule dotyczy przedsiębiorców prowadzących na terenie Gminy Bolesław działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych i prowadzenia barów, usług fryzjerskich i kosmetycznych oraz usług hotelarskich.

Uchwała obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku i ma zastosowanie do podatku od nieruchomości należnego od 1 kwietnia 2020 roku.

Zainteresowani uzyskaniem takiej pomocy musza wypełnić formularz (załącznik do uchwały opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Bolesławiu) i złożyć go w urzędzie wraz z korektą deklaracji na podatek od nieruchomości albo korektą informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych, w której wykazuje się zwolnienie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze