ziemniak

Ziemniak, kartofel, pyra – jakkolwiek by nie nazwał, jest to bez wątpienia najpopularniejsze warzywo w Polsce, które gości na większości stołów codziennie. Jednak patrząc na okaz na zdjęciu na myśl przychodzi inne słowo – gigant.

Niecodzienne – można powiedzieć – wykopalisko znaleźli olkuszanie na swoim polu w Krępie koło Gołczy. Ziemniak waży 1,4 kilograma i z powodzeniem wystarczyłby jako dodatek do obiadu dla całkiem licznej rodziny.

– Zrobimy z niego frytki – mówi pani Ewelina, właścicielka nietypowego ziemniaka. – Wykopaliśmy go kombajnem, odmiana ziemniaka to lord – tłumaczy. Jak mówią właściciele uprawy, kartofel urósł bez „dopingu”, jedynie na naturalnym nawozie. Gigantyczny lord nie jest jedyną niespodzianką podczas tegorocznych wykopków. Patrząc na drugie zdjęcie trudno nie zgodzić się z tym, że ten ziemniak ma duszę…

Lord pani Eweliny jest wyjątkowy, dlatego dołączy do Przeglądowej Galerii Osobliwości, w której znaleźć można inne ciekawostki od naszych Czytelników – gigantyczne koźlaki, cytrynę czy smoczą lilię.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bolek
bolek
8 lat temu

Konkurs już trwa od 2 miesięcy na łamach Przeglądu. Kończy się za tydzień 16 listopada. Spełnijcie swój obywatelski obowiązek i zagłosujcie 😆

Stary
Stary
8 lat temu

Już nie trzeba bo wygrałeś 😆

Młody
Młody
8 lat temu

Ziemniaki u nas dorodne – a kiedy konkurs na największego Buraka ?