Olkusz

Właściciele lokali gastronomicznych na terenie gminy Olkusz zostali zwolnieni z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zmniejszone zostały też stawki za dzierżawę terenu pod letnie ogródki.

Podobną uchwałę w lutym podjęła Rada Miejska w Bukownie. Jak wówczas informowaliśmy, zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, lokale gastronomiczne sprzedające alkohol, do końca stycznia muszą złożyć odpowiednie oświadczenia o ilości sprzedanych trunków woskowych w roku ubiegłym, a następnie uiścić na tej podstawie opłatę za koncesję na 2021 r. Pod koniec stycznia bieżącego roku uchwalone zostały jednak przepisy, które dają miastom i gminom możliwość zwolnienia przedsiębiorców z powyższej opłaty w 2021 roku. Dotyczy to wyłącznie firm, które posiadają zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Jak informuje magistrat, przedsiębiorcy, którzy już uiścili pełną opłatę, otrzymają jej zwrot.

– Rok temu nikt nie spodziewał się, że znajdziemy się w tak trudnej sytuacji. Gospodarka spowolniła, a przedsiębiorcy i samorządy są w dużym kryzysie, gdyż brakuje w nich pieniędzy. Wiemy, że wprowadzane przez nas ulgi dla przedsiębiorców to kolejne uszczuplenie dla gminnego budżetu, ale mam nadzieję, że zaoszczędzone pieniądze – w tym wypadku przez branżę gastronomiczną – będą dla niej wsparciem i pozwolą przetrwać do lepszych czasów – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Decyzją radnych uchwalono także ulgi w opłatach za dzierżawę powierzchni pod letnie ogródki.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze