1

8 września 2017 roku, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień wziął udział w uroczystości przekazania sztandaru dla 6 Batalionu Logistycznego im. gen. dyw. Ignacego Prądzyńskiego z Krakowa.

 

„Sztandar to rzecz dziwna, zwykła szmata złotem tkana,
A jednak w życiu człowieka przedstawia ona wartości,
Prowadzące człowieka do jego dążeń i celów,
Przypomina dni jego chwały i sławy,
Jak również jego bólów i niepowodzeń”

Józef Piłsudski

2

Fundatorem sztandaru jest m.in. Społeczność Gminy Klucze, a herb naszej gminy widnieje na sztandarze batalionu. Akcent lokalny jest tutaj odpowiedzią na długoletnie i silne związki jednostki z ziemią kluczewską, a konkretnie Pustynią Błędowską na której swoje ćwiczenia wykonuje 6 Brygada Powietrznodesantowa, której częścią jest 6 Batalion Logistyczny. W ramach uroczystości przekazania sztandaru odbyły się skoki schronowe nad Krakowem w czasie których jeden ze skoczków wykonywał je z flagą Gminy Klucze.

3

Współpraca Gminy Klucze z Krakowską jednostką wojskową ma miejsce od wielu lat, a jej efektem jest m.in. realizacja dwóch bliźniaczych projektów rewitalizacji Pustyni Błędowskiej, a także uczestnictwo przedstawiciel wojska w wielu uroczystościach na terenie gminy. Wojsko chętnie odwiedza także różnego rodzaju wydarzenia o charakterze rozrywkowym i promocyjnym jak np. zeszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, w czasie których ich umiejętności mogli podziwiać goście z 5 kontynentów zgromadzeni właśnie na Pustyni Błędowskiej.

UG Klucze

4

5

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Ojejku… popłakałem się!