Olkusz

Olkuski Nowy Szpital wzbogaci się o nowy sprzęt. Stosowne umowy opiewające łącznie na 1 020 000,00 złotych zostały podpisane we wtorek. Środki na inwestycje pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Wspomniane umowy podpisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita z prezesem zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. Norbertem Kubańskim i członkiem zarządu Szpitala Jadwigą Piętą-Pietrzyk. – Środki, które sumiennie rozdysponowujemy, pomagają odbudować polską gospodarkę, wspierają też szpitale, które były na pierwszej linii frontu walki z pandemią. W ten sposób doceniamy placówki, które solidarnie i w najszerszym zakresie opiekowały się chorymi na COVID-19. Dzisiaj podpisałem umowy, dzięki którym w olkuskim szpitalu pacjenci będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Winda i karetka to niejedyne inwestycje. W marcu została podpisana umowa na kwotę 800 000,00 złotych na rozbudowę instalacji tlenowej. – Nowa winda i specjalistyczny ambulans z wyposażeniem przyczynią się do jeszcze sprawniejszej pracy personelu medycznego. Mieszkańcy korzystający z usług olkuskiego szpitala będą czuli jeszcze bardziej profesjonalną opiekę. To projekty, które przyniosą długofalowe korzyści. Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 to zarówno zakupy specjalistycznej aparatury, jak i zadania związane z instalacjami tlenowymi. Nie ma lepszych inwestycji niż te służące zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców. Właśnie taka idea przyświeca rządowi Prawa i Sprawiedliwości i utworzonemu przez nas Funduszowi Przeciwdziałania COVID-19 – komentuje wiceminister Jacek Osuch.

Zadowolenia z nowych inwestycji nie ukrywa szefostwo olkuskiej lecznicy. – Ambulans sanitarny będzie w pełni wykorzystywany do ratowania życia i zdrowia pacjentów, którzy będą wymagali transportu międzyszpitalnego. Nowy Szpital w Olkuszu Sp. z o.o. obecnie dysponuje trzema karetkami transportowymi. Ze względu na dużą liczbę wyjazdów transportowych konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie. Niezawodny i dostępny transport medyczny jest ważnym elementem kompleksowości świadczeń medycznych i bezpieczeństwa pacjentów, na którym nam bardzo zależy – mówi prezes zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu Norbert Kubański. Umowa na ambulans typu C opiewa na kwotę 500 tys. złotych

Nowa winda zastąpi dotychczasową, która jest używana od 30 lat. Przyznana kwota na to przedsięwzięcie wynosi 520 tys. złotych. – Nowa winda zapewni pacjentom i personelowi medycznemu niezawodną komunikację pionową wewnątrz budynku. Jest to szczególnie istotne w sytuacji epidemii, kiedy jest konieczność wydzielenie jednej windy tylko dla pacjentów z zakażeniem wirusem COVID-19, jako środka transportu do wyodrębnionych w budynku oddziałów szpitalnych z łóżkami covidowymi – mówi członek zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu Jadwiga Pięta-Pietrzyk.

Jak poinformował wojewoda, w Małopolsce środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 o łącznej wartości 51 944 000,00 złotych otrzymały 34 szpitale i pogotowie ratunkowe.
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze