tarnopol 2017

Szkoła Podstawowa w Kluczach nawiązała współpracę z ukraińską szkołą z Tarnopola. Porozumienie o partnerstwie podpisały dyrektorki obu szkół 5 czerwca. Nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Kluczach byli świadkiem niezwykłego wydarzenia, które otwiera nowe szanse dla rozwoju szkoły. W obecności społeczności szkolnej zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Kluczach, reprezentowaną przez dyrektora szkoły panią Martę Dziura, a Tarnopolskim Zespołem Naukowo – Wychowawczym Szkołą nr 2 w Tarnopolu reprezentowanym przez dyrektora szkoły panią Innę Iwaniuk – informuje Anna Płonka, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kluczach.

Umowa obejmuje współpracę szkół w zakresie wymiany uczniów i nauczycieli oraz realizację przedsięwzięć kulturalno-oświatowych. Planowane jest podejmowanie wspólnych działań, które będą służyć rozwojowi całej społeczności szkolnej oraz lokalnej w ramach współpracy międzynarodowej.

Partnerzy z Ukrainy zaprosili do swojej placówki władze samorządowe, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz uczniów. Pierwsza wizyta partnerska odbędzie się jesienią tego roku.

SP w Kluczach

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze