erasmus 2017

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach otrzymała grant na realizację projektu pt. „Innowacje pedagogiczne kluczem do nowoczesnej edukacji” autorstwa Anety Miszczyńskiej w ramach programu Erasmus plus – Mobilność edukacyjna -akcja KA1.

Projekt będzie trwał od 1.08.2017 do 31.12.2018 roku, a jego budżet wynosi 11 852 Euro. Szkoła znalazła się w gronie 172 spośród 615 placówek ubiegających się o grant w tym programie.

Celem projektu jest wspieranie rozwoju zawodowego pracowników szkoły poprzez umożliwienie im udziału w szkoleniach metodycznych oraz obserwacji pracy placówek edukacyjnych w ramach job-shadowing (forma nauki i praktyki wyjazdowej). Zostało zaplanowanych sześć szkoleń metodycznych oraz jedno job-shadowing w krajach Unii Europejskiej (Wielka Brytania, Islandia, Włochy).

Ciągłe podnoszenie kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania i zarządzania stanowi jedno z zadań szkoły, dlatego też w projekcie weźmie udział dwóch nauczycieli anglistów oraz dyrektor szkoły. Zostaną podjęte działania polegające na wykorzystaniu nowych doświadczeń, umiejętności i wiedzy uczestników projektu w nauczaniu języka angielskiego oraz zarządzeniu placówką – informuje Szkoła Podstawowa w Kluczach.

Szkoła planuje wprowadzenie innowacji pedagogicznej z zakresu nauki języka angielskiego oraz wdrażanie przykładów dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania placówki. Zaplanowano systematyczne wdrażanie nowych metod nauczania oraz monitorowanie ich efektów.

To wpłynie na lepsze wyniki nauczania i da naszym uczniom szansę na lepszą edukację w przyszłości. Działania realizowane w ramach projektu przygotują szkołę do podjęcia współpracy europejskiej poprzez nawiązanie nowych doświadczeń i kontaktów międzynarodowych – informuje Aneta Miszczyńska, koordynator projektu.

SP w Kluczach

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze