Klucze

Uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w wycieczkach krajoznawczych zawsze pamiętają o bezpieczeństwie. Opiekunowie zabierają ze sobą kamizelki i elementy odblaskowe, aby zapewnić swoim podopiecznym maksimum bezpieczeństwa.

W tym roku uczniowie klas VI i VIII wybrali się w październiku na kilkudniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim ze zwiedzaniem Poznania. Były to trzy ODBLASKOWE dni w miejscach związanych z początkami Państwa Polskiego. Uczniowie promowali tam Ogólnopolską Akcję pt.: ”Odblaskowa Szkoła”, bo bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!

Uczniowie klas VII we wrześniu wyjechali do Warszawy, aby poznać swoją stolicę. Również tam promowali naszą akcję „Odblaskowa szkoła” Zwiedzając najważniejsze miejsca nie zapominali o bezpieczeństwie i elementach odblaskowych.

Warto również wspomnieć wycieczki krajoznawcze naszych najmłodszych uczniów. Uczniowie klas I będąc w Teatrze Groteska na przedstawieniu „Kot w butach”, postanowili odwiedzić Smoka Wawelskiego. Idąc zatłoczonymi ulicami Krakowa w kamizelkach i czapeczkach odblaskowych, byli bardzo dobrze widoczni. Wzbudzali wśród krakowian niemałe zainteresowanie i dużą sympatię. Odblaskowy korowód naszych uczniów dotarł bezpiecznie pod Wawel.

Kolejną wycieczką naszych najmłodszych uczniów, były Ogrody „Kaspias” w Goczałkowicach Zdrój. Tam można było podziwiać piękne ogrody, krzewy, drzewa i różne rośliny. Było bardzo dużo zwiedzających, dzięki kamizelkom i czapeczkom odblaskowym nikt się nie zgubił i wszyscy byli widoczni z daleka.

Nasza szkoła podejmuje działania w ramach „Odblaskowej Szkoły” nie tylko w czasie trwania akcji ( wrzesień, październik), ale również przez cały rok szkolny jesteśmy „ODBLASKOWI”

Sylwia Pilarczyk, Adriana Nowakowska, Anna Góźdź0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze