Spotkanie i rozmowa o powołaniu z lekarzem, klerykiem, nauczycielem, politykiem, rodzicem lub misjonarzem –  tak wyglądał pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych w II Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu. Organizatorami nietypowego spotkania rekolekcyjnego byli: ks. Przemysław Kocjan i  ks. Mariusz Dydak –  pracujący w szkole wikariusze parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Olkuszu.
Na co dzień pracują w szpitalu, szkole, wychowują dzieci albo pracują dla innych – mowa o prelegentach, którzy spotkali się z młodzieżą licealną w Olkuszu. Każdy z uczniów podczas pierwszego dnia rekolekcji mógł wybrać spotkanie z interesującą go osobą, która dawała świadectwo swojego powołania. 

– Chcieliśmy pokazać, że chrześcijanie to osoby spełnione, które potrafią cieszyć się swoją pracą i życiem, do tego wyznają pewne wartości, a Bóg w ich postępowaniu jest zawsze na pierwszym miejscu – mówi ks. Przemysław Kocjan, organizator rekolekcji. Młodzież nie tylko uważnie słuchała wykładowców, ale i zadawała pytania, często trudne i kłopotliwe.
Podczas drugiego dnia rekolekcji uczniowie wyjechali do różnych wspólnot na terenie diecezji i województwa. Tam mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda opieka nad ciężko chorymi w ośrodkach pomocy społecznej czy hospicjach. Spora grupa młodzieży odwiedziła też  Sosnowieckie Seminarium Duchowne w Krakowie.
Na zakończenie rekolekcji młodzi ludzie spotkali się w parafialnym kościele, skorzystali z sakramentu spowiedzi św. i uczestniczyli we Mszy św., podczas której udzielono im specjalnego błogosławieństwa. Te rekolekcje miały zachęcić młodych ludzi do odkrywania swojego powołania – podkreśla ks. Kocjan.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze