Konkurs wiedzy o lesie to jedna z form edukacji ekologicznej wdrażana przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Szkolne arboretum na olkuskim szlaku przystanią dla wszystkich”. Jest on realizowany przy wsparciu Fundacji Partnerstwo dla środowiska oraz lokalnych partnerów. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o lesie w dwóch kategoriach wiekowych.  Wśród klas I-III  najlepsza okazała się drużyna z klasy II a, a wśród klas IV –VI  drużyny z klasy V a i VI b. W jury zasiedli: przedstawiciel Nadleśnictwa w Olkuszu, wicedyrektor szkoły oraz nauczyciel przyrody.
Najmłodsi od września pogłębiają wiedzę i umiejętności przyrodnicze na zajęciach i warsztatach ekologicznych oraz podczas wycieczek do lasu. 

Jesienią natomiast wyjeżdżają do Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Mają możliwość uczestniczenia w zajęciach w terenie, które są dla nich ciekawą formą lekcji przyrody. Ponadto współtworzą szkolne arboretum. Jesienią zasadzili pierwsze rośliny w szkolnym ogrodzie. Współtworzyli swoje wymarzone projekty naszego ogrodu, który w przyszłości stanie się miejscem zielonych lekcji oraz relaksu i wypoczynku.
– W ramach projektu odbyła się również ciekawa prelekcja dla mieszkańców  i rodziców naszych uczniów na temat zakładania i pielęgnacji ogrodów. Architekci krajobrazu i pielęgnacji zieleni odpowiadali między innymi na pytania mieszkańców dotyczące dobierania roślin do  ogrodów. W najbliższym czasie, gdy tylko zima zelżeje, zaczną się prace w ogrodzie. Liczymy na wsparcie rodziców naszych uczniów i ich zaangażowanie – podkreślają autorki projektu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze