Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie biorący udział w poszukiwaniach odnaleźli  85-letnią kobietę, która oddaliła się z miejsca zamieszkania. Kobieta została odnaleziona w rejonie ulicy Składowej w Olkuszu. 

W niedzielę (19.07.br.) około godziny 18.20 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał informacje o zaginięciu starszej kobiety, która cierpiała na zaniki pamięci. 85-latka wyszła z domu, nie miała przy sobie telefonu komórkowego. Rodzina, która była zaniepokojona jej kilkugodzinną nieobecnością, poprosiła o  pomoc policjantów.

Do poszukiwań zaangażowano pluton alarmowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Żurady, Gorenic, Kosmolowa, Zawady, Zedermana, Zimnodołu, a także policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komisariatu Policji w Bukownie. Mundurowi i strażacy sprawdzali przystanki i dworce autobusowe, kościoły i pobliskie sklepy, olkuskie osiedla, jak również drogi polne i okolice wzdłuż torowiska. Około godziny 20.15 policjanci znaleźli 85-latkę na ulicy Składowej. Kobieta chodziła w rejonie torowiska przy składzie węgla „Karolinka”.  Mundurowi na miejsce natychmiast wezwali pogotowie. Seniorka nie wymagała hospitalizacji i została przekazana pod opiekę rodziny.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o