Olkusz

Olkuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 24-latek  był poszukiwany  listem gończym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. 

Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny, do którego doszło w ubiegły czwartek tj. 28.07.br., to efekt działań  policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, którzy po raz kolejny w swojej pracy wykazali się niezwykłą czujnością.

Policjanci przebywali w komendzie w swoich pokojach. W pewnym momencie  ich uwagę przykuły osoby, które w pobliżu busa zaparkowanego przy komendzie zaczęły zachowywać się głośno i nerwowo. Postanowili więc sprawdzić co jest tego powodem. Kryminalni wyszli z budynku komendy,  podeszli do kierowcy oraz pasażerów busa. Okazało się, że kierowca  wraz z pasażerami przyjechał po meżczyznę, który składał zawiadomienie w komendzie. Pobyt mężczyzny w jednostce znacznie się wydłużał a pasażerowie zaczęli się niecierpliwić i nerwowo spacerować po parkingu. Bus miał już ruszyć w trasę do Holandii a odjazd opóźniał się. Jeden z pasażerów denerwował się jednak z powodu  przebywania przy budynku Policji. Okazało się, że 24-letni obywatel Polski mieszkający na co dzień w Holandii, był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą. Ponadto, podczas przeprowadzonej przez kryminalnych  kontroli bagażu policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Mężczyzna, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie będzie odbywać karę półtora roku pozbawienia wolności.

Przypominamy, że na stronie internetowej Komendy Powiatowej  Policji w Olkuszu znajdują się dane osób poszukiwanych, wraz z ich wizerunkiem. W przypadku rozpoznania osoby poszukiwanej lub posiadania informacji o jej miejscu przebywania , o tym fakcie należy powiadomić policję, nr tel. 112. Takie zgłoszenia są anonimowe! 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Drzewo do lasu wiózł. Zresztą gdyby Bóg chciał to marihuana by nie istniała, ale on chce aby z jakiegoś powodu istniała.