Przez wiele lat olkuska porodówka nie cieszyła się zbyt dobrą opinią wśród młodych matek z powiatu olkuskiego. Wiele kobiet decydowało się na poród w innym mieście. Jeszcze w 2009 roku w olkuskim szpitalu rodziło się około pół tysiąca maluchów. Miastem urodzenia sporego odsetka dzieci zameldowanych  w powiecie olkuskim były: Kraków, Katowice, Sosnowiec, Chrzanów i inne. Rok później, po zmianach organizacyjnych i wprowadzeniu pewnych udogodnień na oddziale ginekologiczno-położniczym, ilość dzieci urodzonych w Olkuszu wzrosła do 800 i ta liczba utrzymywała się przez kolejne lata. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i pacjentki odzyskały zaufanie do rodzimego szpitala. Cień na działalność oddziału rzucił głośny już przypadek Angeliki, młodej mamy z Olkusza, która dwukrotnie zwróciła się do lekarzy z prośbą o pomoc, bo jej rana po cięciu cesarskim nie chciała się goić. Została wysłana do domu. Rana pękła, a pacjentka dostała krwotoku. Wszystko zakończyło się szczęśliwie, ale kobieta nie ukrywa, że sprawy tak zostawić nie zamierza. Zarząd szpitala wyjaśnia okoliczności i szuka przyczyny takiego biegu spraw. Jest to ważne nie tylko dla tej konkretnej pacjentki, ale wszystkich kolejnych kobiet.

Mówili, że wszystko jest OK

Córka Angeliki przyszła na świat przez cesarskie cięcie. Po trzech dobach pacjentki zostały wypisane do domu. Jak relacjonuje kobieta, dzień później rana po cięciu zaczęła boleć i krwawić. Wystraszyła się, więc pojechała do szpitala. – Lekarz, który wtedy miał dyżur stwierdził, że panikuję, a wszystko jest ok – opowiada. Następnego dnia było jeszcze gorzej, więc zgłosiła się ponownie na oddział, gdzie dyżur miał akurat lekarz prowadzący jej ciążę, który także przeprowadził cesarkę. – Obejrzał z wielką łaską brzuch, ale również stwierdził, że jest w porządku i żebym spała spokojnie. Wróciliśmy do domu – mówi. Po dwóch godzinach rana pękła. – Poczułam tylko przeszywający ból. Wylała się masa krwi, a z brzucha coś wystawało. To były jelita – opisuje Angelika. Partner kobiety wezwał karetkę i ratownicy zabrali ją do szpitala. Została natychmiast operowana, a jak się okazało, przyczyną wcześniejszego krwawienia był krwotok wewnętrzny i wdało się zakażenie. – Dziękowałam Bogu, że tak to się skończyło, ponieważ gdyby zakażenie rozeszło się po organizmie, byłoby po mnie. Lekarz ginekolog, który uparcie twierdził, że wszystko dobrze się goi, nie pokazał się więcej, nie spytał nawet jak się czuję, mimo że to on doprowadził mnie do takiego stanu. Nie zareagował, kiedy prosiłam o pomoc. Teraz czeka mnie długi czas, by być w pełni sprawną. Najgorsze było to, że tydzień nie mogłam mieć przy sobie nowonarodzonego dzieciątka. Było to dla mnie traumatyczne przeżycie – uważa rozgoryczona kobieta.

Szpital ma problem

Nie da się ukryć, że zarząd szpitala ma spory problem, bo incydent odbił się szerokim echem w środowisku i jest komentowany przede wszystkim przez młode matki. Jest to sytuacja nie mająca precedensu w przeszłości, jednak zarząd zwraca uwagę na to, że najpierw trzeba ustalić, co dokładnie się wydarzyło i czy mogło dojść do zaniedbania ze strony lekarzy. Ich wina, zdaniem szefostwa szpitala, nie jest przesądzona. Poród poprzez cesarskie cięcie jest obciążony pewnym ryzykiem komplikacji dla kobiety, szczególnie jeśli chodzi o ranę. Jednak pacjentka wyraźnie wskazuje, że nie chodzi tutaj tylko o to, że pojawiły się komplikacje, ale o to, że zgłaszała je dwa razy i nikt nie zareagował. W 2012 roku przeszło 40% porodów odbyło się przez cesarskie cięcie (337 z ok.800).

– Na 2 500 wszystkich operacji, jakie zostały wykonane na oddziale ginekologiczno-położniczym w ciągu ostatnich 5 lat, to pierwszy taki przypadek. Rozejście się rany pooperacyjnej jest powikłaniem, które może dotyczyć od 0,2 do 7 proc. operacji związanych z otwarciem jamy brzusznej (laparatomii). Są różne czynniki ryzyka, które mogą sprzyjać temu powikłaniu – tłumaczy Jadwiga Pięta, członek zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu. – Zarząd wystąpił o wyjaśnienia do lekarzy, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w sprawę. Jesteśmy w stałym kontakcie z pacjentką. Z informacji uzyskanych od lekarzy wynika, że w momencie kiedy pacjentka była badana, nie było wskazań do hospitalizacji – dodaje. Zapytana o to, czy można tę sytuację rozpatrywać w kategoriach błędu lekarskiego bądź zaniedbania odpowiada, że wyjaśniane są wszystkie okoliczności związane z tym przypadkiem. Jest jeszcze za wcześnie, żeby przesądzać. – Na pewno zastanowimy się, co zrobić, żeby takich spraw było jak najmniej – obiecuje Jadwiga Pięta. Gdyby pacjentka zdecydowała się ubiegać o ewentualne odszkodowanie, szpital posiada ubezpieczenie OC. Czy tak się stanie, nie wiadomo, ponieważ ciągle trwają rozmowy między Angeliką a zarządem szpitala.

Szpital: wyciągniemy wnioski

Zarząd szpitala stara się uspokoić przyszłe rodzące. Przypadek Angeliki jest poważnym sygnałem ostrzegawczym, ale zdaniem dyrekcji, zdecydowanie wyjątkiem niż regułą. – Bardzo zależy nam na pacjentach, dlatego będziemy się starali dokładnie wyjaśnić tę sprawę i wyciągnąć z niej wnioski. Naszym atutem jest kompleksowość opieki, jaką możemy zaoferować pacjentkom. Od poradni, aż po szpitalny oddział. Przyszłe mamy mogą korzystać z bezpłatnej szkoły rodzenia. Szpital dysponuje nowoczesnymi salami porodowymi. Na życzenie, pacjentki mogą skorzystać z bezpłatnego znieczulenia zewnątrzoponowego, które łagodzi ból przy porodzie. Jest także możliwość rodzenia w wodzie. Inną formą łagodzenia bólu i rozładowania stresu przy porodzie, z której mogą skorzystać pacjentki, jest podawanie podtlenku azotu, czyli gazu rozweselającego. Zrobiliśmy wśród mieszkańców Olkusza i nie tylko ankietę dotyczącą ich oczekiwań w stosunku do szpitala. Obecnie je analizujemy razem z pracownikami. Będziemy się starali, aby szpital był coraz bardziej przyjazny dla pacjentów – dodaje.

Czy ta sytuacja wpłynie na wybór szpitala przez przyszłe matki z powiatu olkuskiego? – Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, jest wyczulona na takie informacje. Mamy między sobą dyskutują i wymieniają się doświadczeniami. Ja zdecydowałam się na poród w Olkuszu i myślę, że zdania nie zmienię. Wydaje mi się, że taka sytuacja może się przytrafić wszędzie. Natomiast szpital na pewno powinien ostro zareagować, bo takie wydarzenie sieje niepokój – uważa Marysia, która spodziewa się dziecka w styczniu. Mniej wyrozumiała jest Dominika, która rodziła w Olkuszu już dwoje dzieci. – Jest dużo lepiej niż było kilka lat temu, ale jak widać, sporo zostało jeszcze do zrobienia – uważa.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
magdalena 123
magdalena 123
8 lat temu

nie ma to jak samemu sobie opinię wystawiać (pozytywną oczywiście, a jakże…), nie? okulski zarządzie szpitala? tonący brzytwy się chwyta…. Żałosne 🙁

Monika
Monika
8 lat temu

Witam! Chciałam złożyć serdeczne podziękowania dla położnych oraz pielęgniarek noworodkowych w Szpitalu w Olkuszu. Położne Wiercioch Grażyna i Anna Kubacka to personel na wysokim poziomie medycznym. Zrobiły wszystko co w ich mocy aby poród przebiegł bez komplikacji. Pomimo mojej paniki spowodowanej bólem wykazały się stanowczością i opanowaniem. W każdej chwili dodawały mi otuchy i zapewniały że wszystko będzie dobrze – I TAK TEŻ BYŁO. Po porodzie mogłam spokojnie odpocząć podczas gdy pielęgniarki z noworodków całą noc czuwały nad moją nowo narodzoną córeczką. Bez problemu każda z pacjentek z którymi leżałam na sali po porodzie mogła powierzyć w opiekę pielęgniarką gdy tylko chciała skorzystać z prysznica, bądź spokojnie się przespać. Dzieci były dokarmiane, przewijane, kąpane, noszone na rękach – po prostu nic dodać nic ująć. JESZCE RAZ WIELKIE DZIĘKUJĘ. Z poważaniem Monika Rams. Data porodu 11.12.2013 r.

Ola
Ola
8 lat temu

Jestem zadowolona z obsługi w szpitalu. Podczas porodu obsługiwał mnie lekarz i kilka położnych. Szczególnie doceniam pracę pielęgniarek na oddziale noworodków, ponieważ pomagały mi przy dostawianiu mojego synka do piersi i dodatkowo pomogły mi gdy miałam problem z nawałem pokarmu (już po wyjściu ze szpitala). Ani razu nie zostałam bez opieki w szpitalu. Polecam!

Olkuszanka22
Olkuszanka22
8 lat temu

[quote name=”misiek”]Cytuję:”poród poprzez cesarskie cięcie jest obciążony pewnym ryzykiem komplikacji”.A ja mam poczucie,że samo przekroczenie progu olkuskiego szpitala jako pacjent jest obciążone ogromnym ryzykiem.[/quote]

No też mam takie poczucie.Bo przy takiej postawie lekarzy jak na zamieszczonym w komentarzach linku , można się wszystkiego spodziewać.

Olkuszanka22
Olkuszanka22
8 lat temu

[quote name=”kpitalista”]co sie czepiacie szpitala. Prywatny to was ma w du oni decyduja kogo opłaci im sie leczyc a kogo nie..Chcielista kapitalizmu to go macie.[/quote]
Niestety masz rację! Tu w życiu bym nie chciała rodzić nawet za darmo. A co do lekarzy to rzeczywiście , sami decydują kogo chcą leczyć a kogo nie . I trzeba nie lada nerwów i zdrowia by być chorym i tu się leczyć. Brawo dla młodych rodziców że nagłaśniają tę sprawę ! Bo jak o tym przeczytałam to nie mogłam uwierzyć , w taką ignorancję naszych lekarzy – ludzi , którzy powinni leczyć i dbać a nie ignorować pacjenta.

zum
zum
8 lat temu

[quote name=”ESKULAP”]http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/cesarskie-ciecie-zakazenie-a-potem-kolejna-operacja-przez-blad-lekarza,376699.html#autoplay[/quote]
Należy tak reagować, jak ta para młodych ludzi – bronić się, nagłaśniać, nie odpuszczać. Olkuscy ginekolodzy od zawsze należeli do najbardziej nieudolnych i najbardziej interesownych. Wydawałoby się, że szczytem ich możliwości było wmawianie kobietom nieistniejących ciąż i „usuwanie” tychże za odpowiednia opłatą – sprawa słynnej, olkuskiej pani „doktor” sprzed kilku lat. Okazuje się jednak, że nadal rozwijają swoją pomysłowość w zakresie robienia kasy:. płacisz – masz, liczysz na Kasę Chorych – jesteś martwym, a w najlepszym przypadku okaleczonym, naiwniakiem. Poziom moralności niektórych lekarzy sięgnął dna. Co gorsze, tym naprawdę dobrym i kompetentnym, bo i tacy są, opinię babrają takie bezczelne nieuki, jak przedstawieni w materiale.

misiek
misiek
8 lat temu

Cytuję:”poród poprzez cesarskie cięcie jest obciążony pewnym ryzykiem komplikacji”.A ja mam poczucie,że samo przekroczenie progu olkuskiego szpitala jako pacjent jest obciążone ogromnym ryzykiem.

kpitalista
kpitalista
8 lat temu

co sie czepiacie szpitala. Prywatny to was ma w du oni decyduja kogo opłaci im sie leczyc a kogo nie..Chcielista kapitalizmu to go macie.

obywatel 2
obywatel 2
8 lat temu

i cała zasądzona przez Sąd kwota należy do dochodzącego roszczenia, nie ma konieczności dzielenia się nią z reprezentującym adwokatem.

obywatel
obywatel
8 lat temu

Adwokaci maja stawki ustalane nie w procentach tylko normalnie kwotowo, np w sprawie przy 9 tysiącach odszkodowania 1200zł

saga
saga
8 lat temu

[quote name=”bezinteresowny”]aaaa, proszę pana ,ile taka pomoc kosztuje? z uwzględnieniem taryfy nocnej i oczywiście Świąt,,,

Nie odpowiedział pan na moje pytanie

Już znalazłem dzięki krzysztof 71–no nie źle,biorą tylko czyste sprawy -30% i więcej -panie łukaszu!,a ja myślałem że pan jest filantropem, zamiast słowa ,,pomoc,, lepiej zabrzmi,,skubanie ofiary ile się da,, wolę zwykłego adwokata jak coś[/quote]
adwokat by cie zeżarł z butami. Akurat wiem że nie ponad 30 % biorą lecz mniej…

ŁukaszSroka
ŁukaszSroka
8 lat temu

Jeśli chodzi o mnie i o firmę oferuję tylko swoją POMOC I wiedzę jeśli ktoś chce skorzystać to zapraszam a jeśli nie to każdy ma prawo do takiej decyzji. Pozdrawiam

czytelniczka
czytelniczka
8 lat temu

Co do ogólnych panów od 'hejtów’ to nie wiem co się państwo czepiacie jak nie korzystaliście i nie wiecie, a porozmawiać i dowiedzieć się co i jak chyba nie zaszkodzi prawda? w końcu nie trzeba od razu podpisywać umowy i płacić z własnej kieszeni… Nie rozumiem panów , to chyba lepiej jak poszkodowany pójdzie do kilku 'specjalistów’ i potem sam zdecyduje która pomoc i jaka osoba ma mu prowadzić sprawę… Jednym słowem wrzućcie na luz 😛

czytelniczka
czytelniczka
8 lat temu

Uważam, że to kto z jakiej pomocy chce skorzystać to jego indywidualna sprawa. Jeśli ktoś chce chodzić po prawnikach, tracić czas i pieniądze i wszystko załatwiać to ok, ale może ktoś chce zeby ktoś inny zajął sie wszystkim i 'podzielić’ się wygraną kwotą, a przede wszystkim pogadać z drugim czlowiekiem, który interesuje się poszkodowanym a nie tylko kwestią 'prawniczą’. A co do kwestii wynagrodzenia, to z tego co się orientuje jest ona do uzgodnienia, i nie wynosi 30%, a to że takie osoby są wyngradzane to chyba też nie jest zle, skoro wykonali swoją pracę.

bezinteresowny
bezinteresowny
8 lat temu

aaaa, proszę pana ,ile taka pomoc kosztuje? z uwzględnieniem taryfy nocnej i oczywiście Świąt,,,

Nie odpowiedział pan na moje pytanie

Już znalazłem dzięki krzysztof 71–no nie źle,biorą tylko czyste sprawy -30% i więcej -panie łukaszu!,a ja myślałem że pan jest filantropem, zamiast słowa ,,pomoc,, lepiej zabrzmi,,skubanie ofiary ile się da,, wolę zwykłego adwokata jak coś

znachor
znachor
8 lat temu

[quote name=”Krzysztof71″]Wchodzę w Google i sprawdzam opinie o DRB. A tam co druga (a więc 50%) negatywna. Ludzie niezadowoleni, znaczna ich część odradza korzystanie z usług tej firmy. Ciekawe, co o tym myśleć?

[quote name=”LukaszSroka”]Pomagam na terenie Olkusza takim ludziom jak Pani Angelika, ostatnio też zająłem się sprawą P.Angeliki. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, proszę śmiało dzwonić (zaznaczam, że kocham swoją pracę i jestem pracoholikiem więc można dzwonić w każdy dzień o każdej porze). Jeśli będę mógł pomóc to będzie mnie to bardzo cieszyć 500 233 726 Łukasz Sroka specjalista ds. odszkodowań DRB Centrum Odszkodowań
Pan łukasz podaje ,jest pracoholikiem – jest to poważna choroba w Japonii powodująca wiele zgonów.!!! dlatego ,na firmowej stronie tyle negatywów. Jednym z objawów jest,spadek wydajności !!!!,wrzody żołądka ,zaburzenia osobowości,depresja itd. Nie dziwi mnie to ,walka o kasę zwana ładnie,pomocą,tak się kończy.

LukaszSroka
LukaszSroka
8 lat temu

[quote name=”Krzysztof71″]Wchodzę w Google i sprawdzam opinie o DRB. A tam co druga (a więc 50%) negatywna. Ludzie niezadowoleni, znaczna ich część odradza korzystanie z usług tej firmy. Ciekawe, co o tym myśleć?

Tu zawsze decyduje ludzki czynnik, firma i idea jest ok, ale czasem zdarzają się niewłaściwi ludzie w danej branży…tak jak np. lekarze. Jeśli chodzi o działalność firmy na Olkuszu nikt jeszcze się nie zawiódł a każdy jest zadowolony i każdemu mogę spojrzeć prosto w oczy. Ostatnio spotkałem się z klientem, który mi powiedział, że czytając opinie o DRB przed naszym spotkaniem i mówił, że większość jest pozytywnych. Ja tego nie sprawdzam bo jestem pewny. Szukając opinii o czymś zależy na czym się Pan skupi.

Krzysztof71
Krzysztof71
8 lat temu

Wchodzę w Google i sprawdzam opinie o DRB. A tam co druga (a więc 50%) negatywna. Ludzie niezadowoleni, znaczna ich część odradza korzystanie z usług tej firmy. Ciekawe, co o tym myśleć?

[quote name=”LukaszSroka”]Pomagam na terenie Olkusza takim ludziom jak Pani Angelika, ostatnio też zająłem się sprawą P.Angeliki. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, proszę śmiało dzwonić (zaznaczam, że kocham swoją pracę i jestem pracoholikiem więc można dzwonić w każdy dzień o każdej porze). Jeśli będę mógł pomóc to będzie mnie to bardzo cieszyć 500 233 726 Łukasz Sroka specjalista ds. odszkodowań DRB Centrum Odszkodowań mój facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100004779794471%5B/quote%5D

Iwona......
Iwona......
8 lat temu

Przesadzacie mili Państwo!!!
Ja dwa razy rodziłam w tym szpitalu i nie mogę marnego słowa na nikogo powiedzieć. Położne super pomagały jak mogły, a do lekarza całą ciąże chodziłam państwowo i nikomu ani złotówki nie dałam. Moja znajoma pierwszą ciążę chodziła prywatnie do Katowic i też jej się brzuch rozszedł po cesarce, a drugą cesarkę miała w Olkuszu i była bardzo zadowolona – po prostu przypadki chodzą po ludziach…..

LukaszSroka
LukaszSroka
8 lat temu

aaaa, proszę pana ,ile taka pomoc kosztuje? z uwzględnieniem taryfy nocnej i oczywiście Świąt,,,[/quote]

Witam 🙂 Odpowiadając Panu na pytanie ile taka pomoc kosztuje, odpowiadam, że nic. Natomiast czy robię to zupełnie za darmo? Oczywiście, że nie. To jest moja praca i jestem za nią wynagradzany, Pan na pewno też gdzieś pracuje i ma rodzinę i własne życie i pieniądze za pracę przyjmuje. W moim przypadku połączyłem pracę z pomocą i dla mnie jest rozwiązanie idealne. Moja praca kosztuje (nie z kieszeni osoby poszkodowanej, to nie mój klient mi płaci tylko ubezpieczyciel sprawcy) a moja pomoc nie. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu, telefonicznie powiem Panu więcej czym jest ta praca, bo to jest coś więcej niż praca, przynajmniej moim zdaniem. 500233726

bezinteresowny
bezinteresowny
8 lat temu

[quote name=”LukaszSroka”]Pomagam na terenie Olkusza takim ludziom jak Pani Angelika, ostatnio też zająłem się sprawą P.Angeliki. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, proszę śmiało dzwonić (zaznaczam, że kocham swoją pracę i jestem pracoholikiem więc można dzwonić w każdy dzień o każdej porze). Jeśli będę mógł pomóc to będzie mnie to bardzo cieszyć 500 233 726 Łukasz Sroka specjalista ds. odszkodowań DRB Centrum Odszkodowań mój facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100004779794471%5B/quote%5D

aaaa, proszę pana ,ile taka pomoc kosztuje? z uwzględnieniem taryfy nocnej i oczywiście Świąt,,,

ropuch
ropuch
8 lat temu

zastanawiam się dlaczego za wypowiedź ,,,Kasiii,,,tak walicie jej minusy, jak czytam, rodzi się średni 800 dzieciaków czy 800 rodzin jest niezadowolonych? Czy ani jedna matka nie ma prawa wyrazić innej opinii niż ogół? Czy te mamy do porodu to z łapanki tam się znalazły? idąc na ten oddział czymś się kierowały? bo urodziły.Już widzę ten bełkot-to lekarz, to położna napisała a na pewno dyrektor ,ani jeden, ani drugi,zwykły obserwator olkuskiej prasy.Jak to w naszym Olkuskim grajdole, co by się nie stał, co nie wydarzyło jak nie z ogółem to w łeb.żenada i tyle

saga
saga
8 lat temu

w tych wszystkich przypadkach ciężko się przyznać do błędów zaniedbań bo po co schodzić ze stołka lepiej kawę pic i bić piane !!! i ludziom robić wodę z mózgu!! bo nasze społeczeństwo jest już do tego przyzwyczajone !!!!

Ariel
Ariel
8 lat temu

Panie prezesie a co pa ma zamiar tu tłumaczyć??? po prostu 2 pana podwładnych olało pacjentkę!!! gdy potrzebowała pomocy!!! Kodeks Karny nie kłamie !!! nie udzielenie pomocy to raz!!! szczerze mówiąc kryje pan lekarzy… bo coś musi pan mówić owijac w bawełnę !!! niech pan wkoncu powie doszło do zaniedbania!! a nie ze zależy panu nad wyjasieniami !!! nikt tego nie łyknie!!!

prawda
prawda
8 lat temu

[quote name=”tedy”]Domagać się podwyżek to lekarze potrafią ale żeby sumiennie i dobrze wykonywać pracę to już nie potrafią,Ten szpital nawet po zmianie 100 dyrektorów będzie rzeżnią ,chyba żę się wypierniczy z roboty wszystkich lekarzy i pielęgniarki,i powoła nowy personel.[/quote]
To samo mamy w szkołach!

LukaszSroka
LukaszSroka
8 lat temu

Pomagam na terenie Olkusza takim ludziom jak Pani Angelika, ostatnio też zająłem się sprawą P.Angeliki. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, proszę śmiało dzwonić (zaznaczam, że kocham swoją pracę i jestem pracoholikiem więc można dzwonić w każdy dzień o każdej porze). Jeśli będę mógł pomóc to będzie mnie to bardzo cieszyć 500 233 726 Łukasz Sroka specjalista ds. odszkodowań DRB Centrum Odszkodowań mój facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100004779794471

ESKULAP
ESKULAP
8 lat temu

A co na to Pan starosta olkuski J. Kwaśniewski? Przecież jednym z zasadniczych argumentów prywatyzacji olkuskiego szpitala była bardzo zła opinia oddziału ginekologii. Opinia którą wyrażał osobiście Pan Kwaśniewski. Czy teraz jest Pan zadowolony Panie Kwaśniewski z funkcjonowania tego oddziału? A może chodziło o załatwienie fuchy swojemu ziomkowi z Gorenic? Chociaż na innych oddziałach Centrum Dobrych Praktyk Medycznych w Olkuszu czyt. Nowy Szpital – lekarze a zwłaszcza ordynatorzy mają niezłe eldorado. A miał Pan w ten sposób czyli przekształcenie ograniczyć korupcję .
Gratulacje.
ps. A gdzie te prezenty i nagrody dla pracowników z różnych okazji? Nie mówiąc już o jałmużnach za jakie pracują . A miało być tak dobrze.

lll
lll
8 lat temu

[quote name=”Kasiaaaaa”]Rodziłam w Olkuszu i opieka była bardzo fajna, szczególnie polecam Panią Beatkę, która jest wspaniałą osobą. Nie narzekam na nikogo ani na opiekę przed, ani w trakcie ani po porodzie. Wszystko odbyło się idealnie a zarówno ja i córa czułyśmy się super i nikt nie odmówił nam żadnej pomocy[/quote]
Dobre nie potrzebuje reklamy cwaniaku.

tofu
tofu
8 lat temu

jesli zamierza się rodzic w olkuskim szpitalu, najpierw trzeba wszystkie wizyty kontrolne zaliczyc prywatnie i zapłacic za nie, a potem rodzić wyłacznie w tym dniu, w którym ma dyzur lekarz „zapłacony”, żaden inny palcem nie kiwnie, bo to „nie jego pacjentka”, a poród nie pożar, można go odłożyć do czasu, gdy w robocie zjawi się kolega. Jaworzno, Chrzanów, Katowice, ostatecznie Kraków i się przeżyje, Olkusz tylko jeśli ma sie kupe kasy albo jest się samobójcą.

Kasiaaaaa
Kasiaaaaa
8 lat temu

Rodziłam w Olkuszu i opieka była bardzo fajna, szczególnie polecam Panią Beatkę, która jest wspaniałą osobą. Nie narzekam na nikogo ani na opiekę przed, ani w trakcie ani po porodzie. Wszystko odbyło się idealnie a zarówno ja i córa czułyśmy się super i nikt nie odmówił nam żadnej pomocy

stówa
stówa
8 lat temu

[quote name=”kierowca 80″]he opowiadacie jak nie dacie położnym po 100 zł a lwkażowi np 200 ZŁ to nici traktuja cię jak szmate do podłogi a pużniej nie dasz w łape 100zł to cię potraktuja pigwniy nie sławne taka prawda 🙁 pozdrawiam może ktoś zamknie ten szpital[/quote]
Człowieku, ty na drogi lepiej nie wyjeżdżaj ,bo jak widać ani czytać ani pisać nie potrafisz a co dopiero 100 zta dać

gość1
gość1
8 lat temu

Dziewczyny rodźcie gdziekolwiek indziej, byle nie w Olkuszu. Położne są w porządku, ale cały personel na oddziale, jak i na noworodkach to naprawdę szkoda mówić. W razie jakichkolwiek komplikacji nie ma pomocy, troski, zainteresowania pacjentką. Wiem co mówię, pierwsze dziecko urodziłam w Olkuszu, drugie w Katowicach i naprawdę nie ma co porównywać. Olkusz to po prostu przepaść, dno i tyle w temacie.

kierowca 80
kierowca 80
8 lat temu

he opowiadacie jak nie dacie położnym po 100 zł a lwkażowi np 200 ZŁ to nici traktuja cię jak szmate do podłogi a pużniej nie dasz w łape 100zł to cię potraktuja pigwniy nie sławne taka prawda 🙁 pozdrawiam może ktoś zamknie ten szpital

tedy
tedy
8 lat temu

Domagać się podwyżek to lekarze potrafią ale żeby sumiennie i dobrze wykonywać pracę to już nie potrafią,Ten szpital nawet po zmianie 100 dyrektorów będzie rzeżnią ,chyba żę się wypierniczy z roboty wszystkich lekarzy i pielęgniarki,i powoła nowy personel.

Widzący
Widzący
8 lat temu

Bez dwóch zdań, za takie cierpienia i ryzyko pacjentki lekarzom należy się KRYMINAŁ!!! Pięć lat odsiadki nauczyło by ich rozumu, i innych przy okazji! Do ciupy z nimi, i tyle!

DOSC !!!!!!!!!!!!!!!
DOSC !!!!!!!!!!!!!!!
8 lat temu

I TO SIE NAZYWA LUDZKA ZNIECZULICA BARDZO BIEDNYCH LEKARZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaska
kaska
8 lat temu

W naszym szpitalu prcuja nie lekarze tylko rzeznicy od brania pieniedzy a nie leczenia.Jedno wielkie dziadostwo az szkoda gadac

lala
lala
8 lat temu

hahaha bardzo śmieszne bezpłatnego znieczulenia zewnątrzoponowego…. rodzilam i prosilam o to znieczulenie to przemile polożne robily wsyztko zebym go nie dostałą

yowki
yowki
8 lat temu

Na wakacjach poznałem małżeństwo, ratownika i anestezjolożkę(?) z innego miasta. Powiedzieli że największe dziadostwo jest w szpitalach miejskich, jak się leczyć czy co gorsza operować, to tylko w klinikach lub w szpitalach specjalistycznych.

wet
wet
8 lat temu

Nasz szpital i lekarze to największe dziadostwo w okolicy,kilka razy odmawiano pomocy ,natomiast szpitale w Chrzanowie ,Dąbrowie G i Sosnowcu nigdy nie miały problemu