sor 1

W olkuskim szpitalu zakończyła się wymiana łóżek. Ich zakup w liczbie 190 sztuk kosztował placówkę ponad 300 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z rezerwy przeznaczonej pierwotnie na odbudowę studni głębinowej, jaka została zlikwidowana przy tworzeniu nowego lądowiska dla helikopterów. 

W lecznicy podsumowano akcję wymiany sprzętu, który ma służyć chorym. Dotychczasowe łóżka były wysłużone i już dawno nadawały się do wymiany na nowsze. Po dokupieniu wysięgników i drabinek do części łóżek, o które do dzisiaj proszą jeszcze niektórzy pacjenci, wszyscy powinni poczuć poprawę warunków podczas leczenia. 

To nie koniec nowości w szpitalu. Najbliższą inwestycją będzie budowa Oddziału Ratunkowego, który ma stanąć w miejscu starego lądowiska. – Obecnie trwają ostatnie ustalenia z wykonawcą dotyczące m.in. harmonogramu prac, a za kilka tygodni powinny rozpocząć się roboty budowlane – informuje Marta Pióro, rzecznik prasowy Nowego Szpitala.

sor1

Koszt całej inwestycji opiewa na ponad 6,2 miliona złotych. Kwota przyznanego dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi 4 832 791,83 zł, resztę pieniędzy (1 388 423,20 zł) pochodzić będzie ze środków własnych Grupy Nowy Szpital. – Przede wszystkim zyskają pacjenci, ponieważ nowy budynek będzie przestronniejszy i bardziej komfortowy niż obecny oddział. Zwiększą się również możliwości diagnostyki i leczenia, bowiem w ramach dotacji, SOR zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny – zaznacza dr Norbert Kubański, prezes olkuskiej lecznicy.

Obecny Oddział Ratunkowy funkcjonuje w zaadoptowanych pomieszczeniach po dawnej Izbie Przyjęć. Analizy architektoniczne użytkowanych pomieszczeń wykazały, że mimo chęci nie uda się dostosować SOR-u ani do oczekiwań pacjentów, ani do obowiązujących standardów. Stąd decyzja o budowie nowego oddziału. Z pewnością nie doszłoby do niej, gdyby nie środki uzyskane z funduszy europejskich przeznaczonych na wsparcie medycyny ratunkowej.

Wobec pierwotnych planów nowy SOR miał powstać do końca 2017 roku, jednak wszystko wskazuje na to, że inwestycji nie uda się skończyć przed końcem grudnia, tym bardziej, że prace na placu budowy jeszcze się nie rozpoczęły. Czekamy.

Fot. Nowy Szpital i własne

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Romuald
Romuald
6 lat temu

„Na fb starosta krytykuje burmistrza za pokazywanie sie na zdjeciach. Tu jest na zdjeciu. Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie? Moralnosc pani dulskiej?”
Co można oczekiwać po dorobkiewiczu z Zimnodoła?

tomek81
tomek81
6 lat temu

2 miesiące temu Pan który czekał na SOR nagle zaslabł czekał chyba z 5 godzin tyle jest warty SOR w Olkuszu 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 !!!!

Witek
Witek
6 lat temu

Tych cwaniaków trzeba z Olkusza w….
Jak najszybciej wypowiedziec umowe

Iza
Iza
6 lat temu

Podstawowe pytanie odnośnie nowego SORu – czy zatrudnią więcej personelu, lekarzy, pielęgniarek, pomocniczego. Jeśli nie-na nic nowy SOR – kolejki będą jak były -WIELOGODZINNE!52

BYŁEM I WIDZIAŁEM
BYŁEM I WIDZIAŁEM
6 lat temu

jak pielęgniarka w niedziele na dyżurze myła posadzkę w gabinecie lekarskim i zastrzykowym bo był zadeptany i w wymiocinach .Zapytałem czy nie ma sprzątaczki…Pielęgniarka odpowiedziała ze jest sama na dyżurze i dla bezpieczeństwa pacjenta aby nogi nie złamał na śliskiej nawierzchni..i ten zapach nieprzyjemny.

haha
haha
6 lat temu

Na fb starosta krytykuje burmistrza za pokazywanie sie na zdjeciach. Tu jest na zdjeciu. Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie? Moralnosc pani dulskiej?

DWA W JEDNYM
DWA W JEDNYM
6 lat temu

a kadra na S.O.R myślę tu o paniach Pielęgniarkach będzie w odpowiedniej ilości .Bo jak wiadomo to już pielęgniarek brakuje są zamykane oddziały itd.Większość to panie w wieku starszym i wkrótce ich zabraknie.Urzędnicy biurowi zróbcie wpierw ankiete czy znajdą się chętne pielęgniarki na sor do pracy .No bo kto zrobi zastrzyk podlączy kroplówke poda łyk wody choremu itd .Obecnie pielęgniarki muszą wykonać pracę pielęgniarską oraz pracują za osoby sprzątające .myją posadzki po wymiotach i innych czynnościach które pacjent ZROBI et.cet.Na dyzurach osób sprzątających gdzie uświadczysz .Sanepid jak pisze w swojej dokumentacji sprawdza czy na oko pisze .Czy pielęgniarki powinny wystąpić do przedsiębiorcy o zapłatę za dodatkową pracę.