W ubiegłym roku gruntowny remont przeszła sala główna hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie do poznania zmieniły się parkiet oraz trybuna, które chwalą sobie wszyscy. Jedynie sufit i zainstalowane w nim oświetlenie pamiętają jeszcze poprzednie stulecie. Od niedawna powiew nowoczesności poczuć można także piętro niżej, bowiem od końca września do dyspozycji użytkowników obiektu, zamiast dwóch, jest sześć szatni, a każda wyposażona w prysznice i umywalnie. Wykonano też nowe wyjście i schody wprost na salę główną, co znacznie ułatwia komunikację.

– Brak wystarczającej liczby szatni zawsze był naszą bolączką. Dysponowaliśmy tylko dwiema szatniami ze wspólnymi łazienkami i toaletami. Problem uwidaczniał się podczas rozgrywek ligowych czy popołudniami, gdy zajęcia odbywały się zarówno na dużej sali, jak i w sali lustrzanej. Dlatego już na etapie planowania modernizacji hali chcieliśmy przygotować się do rozwiązania tego problemu – wyjaśnia Dariusz Murawski, dyrektor olkuskiego MOSiR-u.

Trzeba przyznać, że plany zamienione w czyny powiodły się. Podczas zakończonej w poprzednim roku modernizacji obiektu, centralę systemu wentylacji przeniesiono z pomieszczeń przyziemia na piętro, co pozwoliło nie tylko na usprawnienie systemu wentylacji, ale również wygospodarowanie wolnych pomieszczeń w sąsiedztwie wcześniej już istniejących dwóch szatni. Prace adaptacyjne trwały cztery miesiące – od czerwca do września. Wiele w tym okresie było niedogodności, ale teraz jest się czym pochwalić.

– Działacze i sportowcy spoza naszego terenu, którzy korzystają z olkuskiej hal,i sami podkreślają zastosowane u nas nowoczesne rozwiązania, jak choćby specjalne maty na ścianach, które mają chronić zawodników przed urazami, system profesjonalnej podłogi sportowej wraz z ogrzewaniem podłogowym, czy element herbu miasta, jaki tworzą różnokolorowe siedziska na trybunach. Mam nadzieję, że również funkcjonalność i estetyka nowych szatni spotka się z uznaniem osób korzystających z naszych obiektów – dodaje Murawski.

Przetarg na modernizację szatni na kwotę niewiele ponad 161 tys. zł (brutto) wygrał olkuski Zakład Instalacji Sanitarnych i Usług Remontowo – Budowlanych – własność Mariana Trólki. Podczas czteromiesięcznych prac zmieniono nie tylko sposób użytkowania dawnej centrali wentylacji na dwie szatnie z umywalniami, ale poszerzono również korytarz, którego także dosięgnęła gruntowna renowacja. Nie zapomniano też oczywiście o odświeżeniu wcześniej już istniejących dwóch szatni . W efekcie, teraz MOSiR może pochwalić się aż sześcioma spełniającymi wszelkie wymagania pomieszczeniami dla sportowców. Przebudowę przyziemia hali dopełniło wykonanie nowego wyjścia i schodów – z szatni, wprost na salę główną – co wydatnie poprawiło względy logistyczne. W jednym zdaniu: MOSiR pięknieje.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kraken
kraken
12 lat temu

ale śmierdzi domestosem a cała sala jest za 60zł/1h do wynajęcia … także trochę „domestosowo”