pilka_mikolaj3

Wisła Kraków okazała się najlepsza w stawce sześciu zespołów żaków, jakie wzięły udział w II Mikołajkowym Turnieju Mini Piłki Nożnej Halowej, zorganizowanym wspólnie przez OKS Słowik oraz MOSiR Olkusz. Drugie miejsce dla innych gości ze stolicy Małopolski – Krakusa Nowa Huta. Gospodarze imprezy musieli zadowolić się piątą pozycją. – Tutaj nie ma przegranych! Każdy kto wyszedł na parkiet jest zwycięzcą. Mecz można wygrać lub przegrać, ale piłkę trzeba mieć w sercu od małego – mówił podczas dekoracji drużyn trener Słowika i zarazem koordynator turnieju, Rafał Pięta.

Wzorem roku poprzedniego, jak na zaplecze Mistrza Polski przystało, „Biała Gwiazda” pod kierunkiem specjalisty od szkolenia młodzieży – dra Stanisława Chemicza, wygrała wszystko i w bezdyskusyjny sposób sięgnęła po triumf w mikołajkowej imprezie. – Tak naprawdę finał ropilka_mikolaj1zegraliśmy w pierwszej kolejce. Przegraliśmy z „wiślakami” 0:2, bo moi chłopcy zaprezentowali ułańską fantazję. Ale takie są właśnie uroki pracy z najmłodszymi. Konkretny turniej z niezłą obsadą i dobra lekcja futbolu dla mnie, jak i dla całego mojego zespołu – przyznał Kamil Czarnecki, opiekun Krakusa, a więc wicemistrza sobotnich zmagań.

„Wielkich” na Wiejskiej miało być więcej, ale z powodu grupowego wirusa, do Olkusza nie dotarł Ruch Chorzów, nad czym ubolewali organizatorzy. Jednak i bez „Niebieskich” rywalizacja dostarczyła wielu wrażeń. Na parkiecie grali chłopcy z trzecich i czwartych klas szkół podstawowych, a więc roczniki 2002 i 2003. – Po tabeli widać, kto jak długo pracuje w takich grupach wiekowych. My dopiero zaczynamy przygodę z żakami, więc nawet to jedyne zwycięstwo w ostatnim meczu z Przebojem cieszy. Oczywiście apetyty mieliśmy większe, ale gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma – przypomniał dobrze znane powiedzenie Rafał Pięta. Faktycznie, Słowik wygrał dopiero w piątym swoim spotkaniu. Wcześniej dał się ograć czterokrotnie. Co innego krakowianie, którzy wygrywali mecz za meczem. Efekt? Komplet punktów Wisły i przekonujące drugie miejsce dla Krakusa. Cztery kolejne pozycje dla miejscowych drużyn. Na najniższym stopniu podium stanęła Orbita Bukowno, a za jej plecami znaleźli się Football Academy z Olkusza, a także Słowik i Przebój.

Łącznie w 15 spotkaniach padło 40 bramek. Królem strzelców po rundzie dodatkowej (miniturnieju rzutów karnych) został Antoni Suwała – gracz „Białej Gwiazdy”. Nieźle spisywali się też bramkarze, a najlepsze wrażenie pozostawił po sobie Jacek Janczewski z Nowej Huty i to właśnie on odebrałpilka_mikolaj2 pamiątkową statuetkę. – Jacek ma wielki talent. Jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku, to kiedyś usłyszy o nim szersza widownia – komplementował swojego zawodnika, trener Czarnecki. Pochwał należy się więcej. W szczególności dla organizatorów, którzy zadbali niemal o każdy element, nawet o transport dla Wisły. Jako że był to Turniej Mikołajkowy, nie mogło zabraknąć słodkich paczek, które dzięki wsparciu Dariusza Węglarza – właściciela Supermarketu „Nasz” otrzymał każdy z uczestników. – Pragnę podziękować wszystkim za obecność i życzliwość. Kolejny turniej i kolejne poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Oby tylko moi chłopcy częściej chcieli słuchać wskazówek z ławki, to już w ogóle byłbym szczęśliwy – zakończył z uśmiechem, zmęczony turniejowymi emocjami Rafał Pięta. Warto dodać, że dało się usłyszeć „do zobaczenia”, więc idąc za głosem organizatorów można być pewnym, że i w przyszłym roku najmłodsi adepci futbolu, Mikołajki spędzą na boisku.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:26259}{joomplu:26234}{joomplu:26198}{joomplu:26174}

Klasyfikacja końcowa II Mikołajkowego Turnieju Mini Piłki Halowej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz:

1. Wisła Kraków  5  15  15:3
2. Krakus Nowa Huta  5  12   8:4
3. Orbita Bukowno  5   7   8:5
4. Football Academy Olkusz  5   5   5:9
5. Słowik Olkusz  5   3  2:12
6. Przebój Wolbrom  5   1   2:6


Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o