Bolesław

Z ulicy Osadowej w Bolesławiu będzie można zjechać bezpośrednio na Drogę Krajową nr 94. Powiat Olkuski wyłonił niedawno wykonawcę zadania polegającego na rozbudowie drogi powiatowej nr 1071K. Lwią cześć środków na ten cel przekazała Gmina Bolesław.

Przedsięwzięcie będące przedmiotem przetargu polega na budowie jednokierunkowego łącznika z dopuszczeniem realizacji ruchu pojazdów od ulicy Osadowej do DK 94. W miejscu połączenia jezdnia „krajówki” posiadać będzie dodatkowy pas ruchu zlokalizowany po prawej stronie, przeznaczony do bezpiecznego włączania się pojazdów wjeżdżających na drogę nadrzędną.

Dodatkowym elementem inwestycji będzie budowa kolejnego etapu ścieżki pieszo-rowerowej, biegnącej równolegle do drogi krajowej i zlokalizowanej za rowem przydrożnym. – Wymienione zmiany w zagospodarowaniu terenu wymagają również przebudowy istniejącego systemu odwadniania pasa drogowego w obszarze planowanej inwestycji oraz wykonania nowego oznakowania drogi wraz z zabudową urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego – czytamy w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Powiat Olkuski pierwotnie planował przeznaczyć na inwestycję ponad 455 tys. zł. Kwota ta pochodziła z dotacji przekazanej  przez gminę Bolesław. W postępowaniu przetargowym swoją ofertę złożyło 10 firm. Najtańsza z nich opiewała na niespełna 534 tys. zł i tyle właśnie kosztować będzie modernizacja traktu. Zamówienie ma zostać wykonane w terminie do 90 dni od dnia zawarcia umowy.

Pomysł budowy łącznika uwzględniony został już w trakcie modernizacji ul. Osadowej, która miała miejsce na przełomie roku 2019 i 2020. W ramach prac wymieniono wtedy nawierzchnię, oświetlenie oraz wybudowano chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Na łuku jezdni utworzono zaś początek zjazdu, który teraz zostanie przedłużony w kierunku Drogi Krajowej nr 94.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
3 lat temu

@a.n.q.a., znowu piszesz bzdury – jeśli tylko z Osadowej na DK94 to WYJAZD.. A po drugie – Zjazd z DK94 powinien w tym miejscu też być, to by ciężarówki miały łatwiej dostac się na te rejony..