roza biznesu

Coroczne święto Miasta Bukowno jest okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także do nagrodzenia tych przedsiębiorstw, które prowadząc działalność w mieście, w minionym roku okazały się najlepsze. Tym razem „Róże Biznesu” trafiły do firmy Intermarche Bukowno Kankan Sp. z o.o. oraz właścicieli Lodziarni Karolczyk.

Nagroda Gospodarcza Burmistrza Miasta Bukowno „Róża Biznesu” ma charakter honorowy, a jej celem jest promowanie najlepszych przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie Bukowna. Laureaci nie otrzymują z tytułu nagrody żadnych gratyfikacji finansowych, ani też ulg podatkowych. Mogą natomiast we wszystkich swoich materiałach firmowych i reklamowych używać tytułu „Laureat Nagrody Gospodarczej Burmistrza Miasta Bukowno Róża Biznesu”.

Nagrody te, przyznawane są od lat w dwóch kategoriach – „Firma Roku” oraz „Róża Biznesu dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Laureaci swoistego plebiscytu, pamiątkowe statuetki odbierają podczas uroczystej gali, która w tym roku odbyła się w sobotę 20 czerwca, podczas pierwszego dnia obchodów Dni Bukowna.

Pierwsza z tegorocznych „Róż Biznesu”, w kategorii „Firma Roku 2014” trafiła do Intermarche Bukowno Kankan Sp. z o.o. Otwarcie marketu nastąpiło w sierpniu ubiegłego roku. Firma zatrudnia obecnie 54 osoby, w tym trójkę niepełnosprawnych, a pracownikami sklepu sieciowego są głównie mieszkańcy Bukowna. Na powierzchni bliskiej 1000 metrów kwadratowych klienci mogą znaleźć ponad 17 tysięcy artykułów oraz wyroby własnej produkcji – mięsa i wędliny. Aż 60% udziału sprzedaży, stanowią produkty świeże. Firma w nadchodzących miesiącach planuje rozszerzyć asortyment o nową, własną markę „Smaki Bukowna”, promując tym samym regionalną kuchnię. Intermarche Bukowno wspiera również aktywnie lokalną przedsiębiorczość, a także chętnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym miasta. – W imieniu Właścicieli, Zarządu i wszystkich Pracowników Intermarche Bukowno, pragniemy serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Bukowno oraz Członkom Kapituły Nagrody Gospodarczej za przyznane wyróżnienie. Tytuł „Róży Biznesu” jest efektem wielkiego zaangażowania i ciężkiej pracy całego zespołu. To dla nas ogromny zaszczyt i motywacja do dalszego rozwoju. Szczególne podziękowania składamy również na ręce Klientów sklepu, naszych Partnerów oraz wszystkich mieszkańców Bukowna, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu – mówi Grzegorz Kańtoch, Prezes Zarządu Kankan sp. z o. o.

Druga z nagród, tym razem w kategorii „Róża Biznesu dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”, przypadła w udziale firmie „Karol” s.c. Grażyna Karolczyk, Marek Karolczyk – Lodziarnia Karolczyk. Ten rodzinny interes kwitnie od ponad 45 lat. Firma wywodzi się ze Śląska, gdzie najpierw była znana jako „Cukiernia u Karolka”. Lodziarnia Państwa Karolczyków znajduje się przy basenie kąpielowym bukowieńskiego MOSiR-u oraz nieopodal spływu kajakowego na rzece Sztoła. Lokalizacja „krainy słodkości” zdecydowanie podnosi jej renomę. Lodziarnia doceniana jest za niezmienny smak produktów, tworzonych wedle tradycyjnej, rodzinnej receptury. Menu lokalu składa się przede wszystkim z szerokiej gamy lodów rzemieślniczych, których produkcja opiera się na naturalnych produktach najwyższej jakości. Oprócz lodów, przy ul. Sawickiej można również napić się aromatycznej kawy, spróbować jednego z wymyślnych deserów, czy też skosztować domowych wypieków. Kto pojawił się raz w lodziarni Państwa Karolczyków, z pewnością tam wróci.

– Tak się złożyło, że dotychczas Nagrody Gospodarcze „Róże Biznesu” trafiały do działających w naszym mieście zakładów produkcyjnych. Tytuł „Firmy Roku” uzyskały już przecież Schneider Electric Industries Polska, Bolesław Recycling Sp. z o.o. oraz Grupa Kapitałowa Stalprodukt SA, a w wśród małych i średnich przedsiębiorstw doceniono spółkę jawną Grzanpol, ASMKO-BIS s.c. oraz P&W Bridge Sp z o.o. W tym roku Kapituła Nagrody zdecydowała się nagrodzić firmy działające w branży handlu i usług. Market Intermarche w ubiegłym roku utworzył najwięcej nowych miejsc pracy. Lodziarnia Karolczyk jest natomiast znakomitym przykładem wielopokoleniowej firmy rodzinnej, która na stałe wpisała się w krajobraz Bukowna. To pokazuje, że nasze Miasto „nie tylko przemysłem stoi” – mówi Marcin Cockiewicz, członek Kapituły Nagrody Gospodarczej Burmistrza Miasta Bukowno.

Fot. UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gdańsk
Gdańsk
6 lat temu

Według jakiego kryterium Pan Burmistrz rozdaje te nagrody?
Firma roku market franchyzowy ,który doprowadza do zamknięcia i spadku obrotów w sklepach ,które działają od lat w mieście i Pan Prezes firmy ,który na pewno nie działa zgodnie z kodeksem pracy ale ma blisko do Pana Burmistrza:) 8)