zakonczenie roku1

W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego zakończenie roku szkolnego 2014/2015 rozłożyło się na dwa dni: pierwszy w grupie „Wesołe Koziołki” i drugi w grupie „Jagódki”. Jak zawsze był to czas wspomnień, podsumowań, podziękowań oraz wzruszających i zabawnych odniesień do tych kilku lat spędzonych w progach przedszkola.

Piosenki, tańce i gra na instrumentach oraz krótkie przedstawienia były swego rodzaju popisem umiejętności rozwijanych przez wszystkie lata pobytu dzieci w przedszkolu i pięknie wypełniły program artystyczny. Był to także czas pożegnań, więc łezki kręciły się w oczach zwłaszcza dorosłych, bo dzieci jak zawsze wesoło podeszły do sytuacji: przecież zaczynają się wakacje i najprzyjemniejszy czas przygód podczas wyjazdów z rodzicami! Dyplomy, pamiątkowe zdjęcia i książki dla każdego były jednak przez dzieci odbierane w bardzo uroczysty sposób, bowiem każdy poczuł się naprawdę wyróżniony.

 

zakonczenie roku2

Ale największą niespodziankę przygotowali rodzice „Jagódek”: poprosili wychowawczynie i swoje dzieci o zamianę miejsc – oni wyszli na scenę, a dzieci i panie usiadły na widowni. W tle pojawiła się prezentacja zdjęć ze wszystkich trzech lat pobytu „Jagódek” w przedszkolu, a rodzice rozpoczęli swój program artystyczny! Każda mama i każdy tatuś wyrecytowali swój okolicznościowy wiersz składający się na wspomnienia z pobytu dzieci w „Trójce”, a na koniec chóralnie odśpiewali piosenkę „Jesteśmy jagódki”. Tu już płakały ze wzruszenia i śmiechu absolutnie wszystkie panie: wychowawczynie, woźne i pani dyrektor.

zakonczenie roku3

Jak podsumowała pani Dorotka: w całej swojej trzydziestoletniej karierze nie przeżyła tak niesamowitych chwil i nie spotkała się z tak wspaniałym gestem rodziców. A to jeszcze nie był koniec: do sali wjechał wielki tort z napisem „Dziękujemy – Jagódki”, natomiast dla wszystkich pań kucharek, woźnych i nauczycielek prowadzących kółka zainteresowań, w których „Jagódki” uczestniczyły przeznaczony był drugi tort z podziękowaniami oraz pamiątkowe dyplomy (imienne!) i drobne upominki. Absolutnie wszyscy rodzice bardzo się zaangażowali w te działania, natomiast ptaszki wyśpiewały, że spiritus movens całego przedsięwzięcia był pan Wojtek Zawisz, któremu należy się za to od całego personelu przedszkola wielkie „DZIĘKUJEMY!”.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

zakonczenie roku4

zakonczenie roku5

zakonczenie roku6

zakonczenie roku7

zakonczenie roku8

zakonczenie roku9

zakonczenie roku

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze