Ogłoszenie UMiG Olkusz

Dobiegły końca prace modernizacyjne i odbiorowe kompleksu basenowego, który znajduje się na terenie Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego Czarna Góra w Olkuszu. Oznacza to, że już od najbliższej soboty basen będzie otwarty. Serdecznie zapraszamy!

– Olkuski basen ma już ponad 20 lat, a jego gruntowna modernizacja była konieczna do tego, by służył naszym Mieszkańcom oraz Gościom jeszcze długi czas. Wartość wykonanych prac sięgnęła 6 mln złotych, co świadczy o szerokim zakresie inwestycji. Dziś możemy w końcu ogłosić, że otwieramy nasz basen i zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Przed nami jeszcze długie miesiące wakacji, więc okazji do kąpieli nie zabraknie. Zachęcam także do korzystania z oferty niezaWODNYCH animacji na terenie kompleksu i innych atrakcji, organizowanych przez nas specjalnie na wakacje. W Olkuszu każdy znajdzie coś dla siebie – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Korzystających z basenu ucieszą nowe atrakcje wodne dla dzieci w każdym wieku, m.in. nowe zjeżdżalnie i zamek wodny, a także leżanki z masażem wodnym. Dużą uwagę poświęcono modernizacji technologii uzdatniania wody, znacznie poprawiając jej jakość. Wszystkie niecki basenowe zostały pokryte nowoczesną folią basenową, która zastąpiła dotychczasową technologię malowania niecek. Dobrą informacją jest ponadto montaż pomp ciepła do podgrzewania wody we wszystkich nieckach z atrakcjami wodnymi.

W ramach przeprowadzonej modernizacji wykonano ponadto ocieplenie i nową elewację budynków szatni i socjalno-bytowych, na których wymieniono także pokrycie dachowe. Dokonano reprofilacji rynien basenowych i przygotowano podłączenia dla nowych atrakcji basenowych, co dodatkowo wymagało rozbudowy istniejącego pomieszczenia technologicznego oraz budowy zbiornika retencyjnego. Docelowo pozwoli to oszczędzić wykorzystaną w basenie wodę.

Prowadzonych od zeszłego roku prac modernizacyjnych nie ominęły trudności. Ich wykonawca napotykał na komplikacje wynikające z trwającej pandemii koronawirusa, a także z wybuchu wojny w Ukrainie. Objawiało się to przede wszystkim w opóźnieniach w łańcuchu dostaw materiałów budowlanych oraz specjalistycznych części i urządzeń, niezbędnych do zakończenia prac, a także w rosnących kosztach.

– W konsekwencji basen oddajemy do użytku nieco później niż początkowo planowaliśmy, jednak najważniejsze, że w tych niezwykłych okolicznościach doprowadziliśmy tę inwestycję do szczęśliwego końca. Park Czarna Góra jest wyjątkowym miejscem, łączącym wiele nowoczesnych obiektów sportowych w jeden kompleks, unikalny w skali całego kraju. Serdecznie zachęcam do odwiedzin tego miejsca, dającego wytchnienie i pozwalającego rozwijać sportowe talenty oraz pasje wszystkim chętnym – podsumowuje Roman Piaśnik.

3 2 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze