To efekt kolejnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności, która w miniony piątek i sobotę odbyła się w olkuskich sklepach. Akcję przebiegającą pod hasłem „Święta godne, a nie głodne!” zorganizowało Centrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” oraz Bank Żywności w Krakowie.

Akcja prowadzona jest dwa razy w roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą. Jak zwykle do udziału w zbiórce zachęcaliśmy na naszych łamach – teraz nadszedł czas na podsumowanie. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać dokładnie 2811 kilogramów różnego rodzaju produktów spożywczych. Prze dwa dni w olkuskich marketach: Biedronka, Lidl, Stokrotka, Leviatan, Delikatesy Centrum, PSS „Społem” oraz Biedronce w Jerzmanowicach dyżurowało 200 wolontariuszy olkuskich szkół średnich: I LO, II LO, IV LO, ZS Nr 1, ZS nr 3, ZS nr 4 oraz po raz pierwszy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zedermanie. Po raz kolejny okazało się, że ludzi o wielkich sercach, chcących pomóc potrzebującym, nie brakuje. Klienci szesnastu sklepów chętnie kupowali dodatkowe produkty i zostawiali je w specjalnie oznakowanych koszach. Dzięki temu paczki z zebraną żywnością trafią przed Bożym Narodzeniem do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

-W tym roku pomoc jest szczególnie ważna, ponieważ z powodu pandemii przybyło osób potrzebujących pomocy. Zebrane jedzenie trafi do najuboższych jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Nikt nie będzie głodny w te Święta. Dziękujemy każdemu, kto zaangażował się w przeprowadzenie zbiórki. To dzięki ludziom dobrej woli pomagamy. Szczególne podziękowania niech przyjmą wolontariusze oraz koordynatorzy wolontariatu. Ciepłe słowa kieruję do kierowników sklepów, w których udało się po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę – mówi Janina Lenarczyk, koordynatorka Świątecznych Zbiórek Żywności Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser”.

Fot.Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia RSM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze