sport

Władze gminy Klucze chcą wybudować nową halę sportową. Obiekt miałby powstać przy szkole podstawowej przy ul. Zawierciańskiej w Kluczach.

Gmina niedawno rozpoczęła szukanie wykonawcy dokumentacji projektowej planowanej hali. Według zapisów zawartych w zapytaniu ofertowym, obiekt miałby tworzyć kompleks wraz z budynkiem szkoły, a równocześnie był dostępny po zamknięciu szkoły. Wymogiem jest dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hala sportowa o wymiarach zewnętrznych ok. 45 m x ok. 28 m ma być połączona przewiązką z istniejącym budynkiem szkoły. Na głównej arenie hali zaplanowano boiska do: piłki ręcznej (40 m x 20 m), piłki nożnej halowej (40 m x 20 m), siatkówki (2 boiska o wymiarach 18 m x 9 m), koszykówki (1 boisko o wymiarach 28 m x 15 m oraz 3 boiska o wymiarach 20 m x 9 m), tenisa (24 m x 11 m). Dodatkowym wyposażeniem hali będzie ściana wspinaczkowa, a na trybunach znajdzie miejsce minimum 150 osób. Na zapleczu mieściłyby się szatnie, siłownia i toalety. Przy nowej hali mają pojawić się również miejsca parkingowe.

Na ogłoszone zapytanie ofertowe wpłynęło 19 ofert, z czego jedna została wycofana. Postępowanie zostało jednak unieważnione, ponieważ „(…) między złożonymi ofertami istnieje rażąca dysproporcja co do ceny oferty najwyższej i najniższej cenowo (,,,). Zamawiający przy tak dużej różnicy cen ofertowych nie jest w stanie ich uznać za porównywalne i wybrać jedynie najtańszej oferty jako najkorzystniejszej, która jednocześnie gwarantowałaby należyte wykonanie przedmiotu zamówienia, przy zachowaniu zasad uczciwej konkurencji – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Klucze.
Najniższa oferta opiewała na kwotę 37 tys. 860 złotych brutto, a najwyższa na kwotę 159 tys. 900 złotych brutto.

Co dalej? – Pomysł wybudowania hali nie jest nowy. Kilka lat temu powstała nawet dokumentacja. Być może wrócimy do niej i spróbujemy ją dostosować do obecnych wymogów. Gdyby udało się opracować projekt, wówczas postaramy się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Optymistycznie zakładam, że mógłby to być przyszły rok. Hala na pewno jest potrzebna, ponieważ jesteśmy jedną z niewielu gmin w Polsce, która nie ma takiego nowoczesnego, pełnowymiarowego obiektu – komentuje wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Na razie nie jest znany dokładny koszt inwestycji. Władze gminy ostrożnie szacują, że całość mogłaby się zamknąć w 7 mln złotych.

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
KluczeZdzichuWfista z okolicyLawrencepavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klucze
Klucze

A która z deklarowanych przez wojta obietnic została zrealizowana ?
Kiełbasa wyborcza spleśniała ?
A wkrótce następne wybory.
Słupek poparcia rośnie ?

Zdzichu
Zdzichu

[quote name=”Lawrence”][quote name=”pavv”]Hala za 37 tys? To chyba namiot jakiś by był.[/quote]
Projekt za 37 tys. Widzę że czytanie ze zrozumieniem nie u wszystkich działa jak należy, hihi[/quote]
[quote name=”Lawrence”][quote name=”pavv”]Hala za 37 tys? To chyba namiot jakiś by był.[/quote]
Projekt za 37 tys. Widzę że czytanie ze zrozumieniem nie u wszystkich działa jak należy, hihi[/quote]
PROJEKT HALI SPORTOWEJ za 37000 zł to chyba na złotym papierze narysowany i złote pióro projektant dodał do projektu. Oj !!ludu mój ludu w Gminie ilu cwaniaków przekrętów,łobuzów żyje z Twojego ciężkiego trudu.

Wfista z okolicy
Wfista z okolicy

A co to, nasz wójt zapatrzył się na Wolbrom, który realizuje taką halę? Oj panie wójcie, cienko to wszystko widzę a wybory za rok…

Lawrence
Lawrence

[quote name=”pavv”]Hala za 37 tys? To chyba namiot jakiś by był.[/quote]
Projekt za 37 tys. Widzę że czytanie ze zrozumieniem nie u wszystkich działa jak należy, hihi

pavv
pavv

Hala za 37 tys? To chyba namiot jakiś by był.