bolesław park

Projekt renowacji parku dworskiego w Bolesławiu oraz Dworku w Krzykawce znalazł się w grupie siedemnastu wniosków, które otrzymały unijne dotacje na remonty małopolskich zabytków. Łączna wartość dofinansowań to 23,7 mln zł.

Zgodnie z zasadami konkursu, dofinansowanie na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy małopolskich zabytkach mogło wynieść do 3 mln zł i do 75 proc. kosztów całego zadania. Wnioski mogły składać samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, kościoły, jednostki naukowe oraz przedsiębiorcy. Łącznie wpłynęły 44 projekty. – Dbamy o dziedzictwo kulturowe regionu i wspieramy ochronę małopolskich zabytków na wiele sposobów. Poza dotacjami przyznawanymi z unijnych funduszy Województwo Małopolskie przekazuje dotacje na remont i renowację zabytkowych obiektów m. in. poprzez konkursy Ochrona zabytków Małopolski czy Kapliczka – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Wniosek gminy Bolesław pod nazwą „II etap zagospodarowania parku dworskiego w Bolesławiu oraz remont dachu dworku w Krzykawce” został wysoko oceniony. Dofinansowanie przyznano w maksymalnej kwocie – 894 314,60 zł, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W zakres projektu wchodzi realizacja dwóch zadań inwestycyjnych. Park w Bolesławiu zyska nowe alejki, plac zabaw, elementy małej architektury (ławeczki, kosze na śmieci), ogrodzenie, oświetlenie terenu oraz zieleń. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Z kolei remont dachu dworku w Krzykawce rozpoczęty pod koniec września tego roku dobiegł już końca. Położono tam gont świerkowy i wykonano instalację odgromową. Jak informuje bolesławski magistrat, poniesiony koszt remontu dachu zostanie zrefundowany niezwłocznie po podpisaniu umowy o dofinansowanie.
-Uzyskanie dofinansowania to efekt ciężkiej pracy i dużego zaangażowania wielu pracowników urzędu. Bardzo się cieszę, że przy wykorzystaniu unijnych środków powstanie miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli miło spędzać czas – uważa wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński.

Realizacja całego projektu powinna zakończyć się do 31 maja 2018 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
VIP
VIP
7 lat temu

Nie ważne ilu chodzących . Ważny efekt i skuteczność .Gratulacje !!!

R
R
7 lat temu

Z tego co mi wiadomo Wójt był w tej sprawie w Krakowie wielokrotnie. W każdym razie brawo Bolesław !

mieszkańcy
mieszkańcy
7 lat temu

A my panie wójcie wiemy swoje komu podziękować za załatwienie tej kasy i kto za nią chodził w Krakowie