Trwa remont ul. Krasińskiego na Osiedlu Młodych. Mieszkańców najbardziej interesuje, ile miejsc postojowych przybędzie po modernizacji.
W ramach remontu na pętli autobusowej wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki. Koszt tej modernizacji to ok. 78 tys. złotych. 320 tys. złotych to kwota, jaką przeznaczono na remont ul. Krasińskiego aż do „Biedronki”. Poza nową nawierzchnią i chodnikami w tym rejonie pojawią się też miejsca postojowe.
– Bardzo dobrze, że remontowana jest nie tylko sama ulica i przyległy do niej chodnik, ale też niektóre chodniki od klatek w stronę przystanku. Natomiast szkoda, że po prawej stronie ulicy na chodniku pozostawiono pas zieleni, który – moim zdaniem – jest zbędny. Przecież i tak wzdłuż drogi w tym miejscu parkują samochody, a gdyby zlikwidować ten pas, można by tam zrobić kilka miejsc postojowych. W tym miejscu trudno przejechać autem, bo kierowcy ciągle tam parkują. Dlaczego więc im tego nie ułatwić, tworząc te miejsca? – mówi mieszkanka bloku nr 3.
Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, miejsc postojowych będzie więcej, ale nieco dalej. – Za blokiem nr 3 nie jest możliwe wykonanie miejsc postojowych tam, gdzie jest zieleń, ponieważ nie byłoby to zgodne z ruchem drogowym. Na tym odcinku są dwa skrzyżowania i w takim miejscu nie może być parkingu. Kierowcy będą mieli jednak gdzie parkować. Zgodnie z założeniami po remoncie utwardzimy miejsca w dalszej części ulicy, na całej jej długości po prawej stronie. Po lewej zaś będzie ich tylko kilka, ponieważ skarpa mierzy tam powyżej 80 cm, co wiązałoby się ze zbudowaniem muru oporowego. To z kolei zdecydowanie podwyższyłoby koszt całej inwestycji – wyjaśnia Artur Kocjan, naczelnik Wydziału Drogowego UMiG w Olkuszu.
Ostatnio zakończono również remont parkingu przy ul. Skalskiej, przy blokach 11 i 12. Tam pojawiły się nowe miejsca, pokryte ażurową kostką. Modernizacji uległy też osiedlowe uliczki, na których wykonano nową podbudowę i nawierzchnię asfaltową. Powody do zadowolenia mogą mieć także piesi, ponieważ w ramach remontu na Skalskiej na chodnikach położono betonową kostkę. Cała inwestycja kosztowała 163 tys. złotych.
Miejsc parkingowych przybędzie też w innych częściach miasta. Na 38 miejsc mogą liczyć kierowcy, którzy po modernizacji parkować będą na ul. Bylicy. Budowany jest też parking przy ul. Kruszcowej. Tegoroczne drogowe inwestycje pochłoną ok. 10,5 mln złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Fan
Fan
12 lat temu

Proszę państwa, czy nas tu przypadkiem nie robią w h?
10,5mln. zł to 10 500 tys.zł!!!
Szanowny Pan Artur Kocjan ma nas za ciemnotę, której można wciskać takie bzdury.??? ile zdaniem Sz.P. Artura Kocjana miałby kosztować mur oporowy na Krasińskiego, który jego zdaniem „zdecydowanie podwyższyłoby koszt całej inwestycji” ? Co znaczy jakiś murek (nasyp z ażurkiem)- w porównaniu z kwotą 10 500 000 zł?
A GDZIE JEST 38 MIEJSC PARKINGOWYCH NA BYLICY?
Panie gonzo- nie chodzi chyba o brak ochoty do ruszenia d.. y- przez urzędników z aparatem foto. Nie ma czemu robić fotek- nic się nie zmieniło.
Pan Artur Kocjan ma swój prywatny parking na swojej posesji a i za Urzędem Miasta nikt nie śmie stanąć na Jego miejscu- więc po co przy okazji wydawania olkuskich pieniędzy w kwocie 10,5mln zł robić jakieś nowe parkingi?
Panie Arturze- patrzę i … będę patrzył.
Pański fan (z rejestratorem- bez możliwości przedawnienia).

gonzo
gonzo
13 lat temu

a może jakieś zdjątko byście dali nowej inwestycji? Nie chciało się ruszyć d… co?