spr seniorki 2018

Do listopada ubiegłego roku piłkarki ręczne olkuskiego SPR-u w ramach rozgrywek I ligi wygrywały wszystko, co mogły. Wtedy to na Wiejską przyjechał zespół MTS-u Żory i dosyć niespodziewanie wywiózł ze Srebrnego Miasta komplet punktów. Minęło kilka miesięcy i doszło do rewanżu – co ważne, udanego.

Są takie drużyny w różnych dyscyplinach, które używając sportowego języka po prostu komuś „nie leżą”. Tak chyba jest w przypadku Ślązaczek, bowiem Lwice w ostatnich dwóch meczach przeciwko MTS-owi straciły dużo zdrowia i nerwów. Na szczęście tym razem nie straciły punktów.

Po pierwszej połowie trudno było jednak zakładać, że olkuszanki w Żorach sięgną po pełną pulę, bowiem lepiej grały gospodynie. Co prawda premierowy kwadrans zakończył się prowadzeniem SPR-u 8:6, ale w następnych minutach wydarzenia na boisku zdominowały miejscowe i to one na przerwę zeszły prowadząc różnicą trzech trafień (16:13).

Po zmianie stron i kolejnym kwadransie role na parkiecie odwróciły się. Gol Sandry Matusik na 24:21, był tak naprawdę ostatnim momentem radości dla ekipy z Żor. Błyskotliwa gra przyjezdnych, wśród których po powrocie do pełni zdrowia ponownie zaczęła brylować Paula Masiuda, spowodowała szybkie odrabianie strat. Warto też wspomnieć o ważnych celnych rzutach Natalii Kolonko i Weroniki Łyczak, jak również wysokiej skuteczności bramkarki Aleksandry Petlic.

Lwicom w końcówce zaczęło wychodzić niemal wszystko, dlatego też im bliżej było ostatniej syreny, tym większa radość panowała w obozie lidera I-ligowej tabeli. Ostatecznie SPR wygrał 31:28 i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji drużyn aspirujących do występów w kobiecej PGNiG Superlidze. Przewaga nad drugim w tabeli AZS-em AWF Warszawa wzrosła do dwóch punktów, bowiem w derbach stolicy „akademiczki” pokonały UKS Varsovię dopiero po rzutach karnych.

W następnym spotkaniu zaplanowanym na sobotę 14 kwietnia przeciwnikiem Srebrnych Lwic w hali MOSiR będzie Otmęt Krapkowice. Zespół z Opolszczyzny w nowym roku prezentuje się znacznie lepiej niż jesienią. Początek meczu punktualnie o 17:00.

MTS Żory – SPR Olkusz 28:31 (16:13)

MTS: Ambroziak, Matczak – Mikosz (6), Weselak (5), Matusika (5), Wołczyk (4), Chrobak (3), Romanowska (3), Postupalska (1), Justka (1), Mazguła, Busk, Jakóbczyk, Kowal.

SPR: Petlic – Masiuda (7), Kolonko (6), Łyczak (6), Zub (4), Wcześniak (4), Mrozowska (3), Nawara (1).