Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sienicznie już po raz drugi na deskach olkuskiego MOK-u zaprezentowały przedstawienie przygotowane w ramach programu „Odblaskowa szkoła”, w której udział wzięło ponad dwieście szkół z całej Małopolski. Szkoła z Sieniczna jako jedyna z powiatu olkuskiego znalazła się wśród najlepszej dziesiątki. Tym razem dzieci wystawiły spektakl dla swoich rówieśników, rozpoczynając tym samym nowy cykl, którego ideą jest prezentowanie przedstawień przygotowanych przez dzieci dla dzieci.

Głównym motywem inscenizacji słowno-muzycznej było bezpieczeństwo najmłodszych, z akcentem na noszenie kamizelek i elementów odblaskowych. Autorskie piosenki, fabuła przedstawienia i konkursy przypadły do gustu widowni, która bardzo zaangażowała się w przebieg tego wydarzenia kulturalnego. Dla tych, którzy wykazali się wiedzą o ruchu drogowym, przygotowano nagrody-niespodzianki. Scenariusz i scenografię przedstawienia „Bezpieczeństwo jest najważniejsze” przygotowały nauczycielki Barbara Knap i Teresa Łasińska, a w rolę małych aktorów wcielili się uczniowie z SP w Sienicznie.

Przedstawienie jest elementem szeregu inicjatyw, jakie podjęliśmy włączając się do akcji propagującej wśród dzieci i młodzieży szkolnej zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaangażowanie całej naszej społeczności sprawiło, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce w województwie, a w powiecie okazaliśmy się najlepszą szkołą uczestniczącą w konkursie „Odblaskowa szkoła” – mówi Małgorzata Babiuch, dyrektorka SP w Sienicznie. Samorząd uczniowski wyróżnił redakcję „Przeglądu Olkuskiego” za zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa najmłodszych, przyznając medal „Przyjaciela na błysk”.

Nowa formuła, która z jednej strony pozwoli instytucjom z terenu gminy Olkusz zaprezentować efekty swojej pracy, a z drugiej zapewni interesujące spędzenie wolnego czasu najmłodszym mieszkańcom Olkusza, będzie miała swój ciąg dalszy.

– To pierwsze z cyklu przedsięwzięć, które chcemy regularnie realizować wraz z olkuskimi placówkami oświatowymi. Dzięki temu mamy nadzieję zapewnić atrakcje dla najmłodszych widzów, ale też wspomóc organizatorów, bowiem dochód z przedstawień przeznaczony będzie przede wszystkim na potrzeby szkół – mówi Grażyna Praszelik-Kocjan, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze