„Odblaskowe przedstawienie, czyli bądź ostrożny na drodze!” zgromadziło w olkuskim MOK-u pełną widownię. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sienicznie pod okiem swoich nauczycielek przygotowali specjalną inscenizację, którą obejrzeli ich rówieśnicy z czterech olkuskich szkół podstawowych i Przedszkola w Zedermanie. Przyznano również ordery dla „Przyjaciół na błysk”. Wśród ośmiu nagrodzonych znalazła się także redakcja „Przeglądu Olkuskiego”.

To nietypowe przedstawienie zostało przygotowane w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”, w której aktywnie działa szkoła z Sieniczna. Niezwykle pomysłowy scenariusz bardzo zainteresował uczniów, a co najważniejsze, dowiedzieli się z przedstawienia o najważniejszych zasadach ruchu drogowego, których nieodłącznym elementem są odblaski. W przygotowanie przedstawienia zaangażowała się cała szkoła, uczniowie, jak i nauczyciele. Misiu Komunikacyjny i Wróżka Drogowa razem z dziećmi na scenie i widowni przypominali sobie i utrwalali wiedzę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. – Poprzez wierszyki, piosenki i wspólną zabawę dzieci zachęcane są do noszenia odblasków, bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez jezdnię, pamiętania o właściwym wyposażeniu roweru i rowerzysty. Dodatkowo jednym z elementów przedstawienia był wywiad z policjantem ruchu drogowego. Dzieci z widowni odpowiadały też chórem na zagadki zadawane przez aktorów, za co otrzymały nagrody – opowiada Barbara Knap, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Sienicznie.  

Dodatkową atrakcją dla dzieci i zaproszonych z tej okazji gości było wręczenie orderów „Przyjaciela na błysk”, które kapituła składająca się z dzieci, rodziców i nauczycieli przyznała za pomoc, współpracę, wsparcie i sponsoring działań w ramach „Odblaskowej szkoły” przez instytucje i osoby indywidualne. – Bieżący rok szkolny został ogłoszony Rokiem Bezpiecznej Szkoły. Społeczność Szkoły Podstawowej w Sienicznie chce zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły. Chcemy zachęcić do noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że piesi użytkownicy ruchu drogowego są lepiej widoczni dla kierowców. Mamy nadzieję, że noszenie kamizelek, opasek i zawieszek odblaskowych stanie się świadomym nawykiem, a nie tylko ustawowym obowiązkiem każdego dziecka poniżej 15 roku życia – mówi dyrektorka Szkoły w Sienicznie, Małgorzata Babiuch.

Niekonwencjonalny pomysł na zwrócenie uwagi dzieci na odblaski został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez najmłodszych z olkuskich szkół, a grupa teatralna z Sieniczna, zachęcona powodzeniem pierwszej sztuki, myśli już nad następnym przedstawieniem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MartaxDD
MartaxDD
9 lat temu

Dajcie spokój 😀

pechowy szczęściarz
pechowy szczęściarz
9 lat temu

[quote name=”Gosia”]Też występowałam i też nie ma mnie na zdj :sad:[/quote]
A ja nie występowałem a na zdjęciu jestem, pech to pech 🙄 .

Gosia
Gosia
9 lat temu

Też występowałam i też nie ma mnie na zdj 🙁

Boba
Boba
9 lat temu

.
W sumie bardzo ciekawy pomysł aby w formie zabawy zachęcać dzieci do noszenia odblaskowych gadżetów i strojów. Coraz więcej dzieci, a co ciekawsze dorosłych, nieskrępowanie porusza się po drogach w odblaskowych kamizelkach, do niedawna uznawanych za obciach.

Jako że jeżdżę dużo samochodem, często spotykam na drodze zupełnie nieoświetlonych rowerzystów, co dawniej było nie do pomyślenia. Myślę, że policja albo udaje, albo po prostu nie widzi nieoświetlonych rowerzystów. Za czasów „uciążliwego dynama” milicjanci w najlepszym wypadku spuszczali powietrze z opon, ale często też przecinali dętki, i uważam, że był to bardzo dobry i skuteczny sposób na ignorantów, który na pewno niejednemu uratował życie.

A fotografia u góry SUPEROWA, nic dodać, nic ująć – TAK TRZYMAĆ :).

Stały Czytelnik
Stały Czytelnik
9 lat temu

[quote name=”kacper”]wystempowałem i niema mnie mnie na zdjęciach :sad:[/quote]
Jakbyś „występował” to byś był 😆

Stały Czytelnik
Stały Czytelnik
9 lat temu

.
Jakbyś „występował” to byś był 😆

kacper
kacper
9 lat temu

wystempowałem i niema mnie mnie na zdjęciach 🙁