dzien przedszkolaka

17 września, czyli nieco przed czasem – z różnych względów, zwłaszcza pogodowych – w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbyły się obchody IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka – to od tej pełnej powagi strony, a od nieco lżejszej: chodzi o dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem! Od rana trwały przygotowania do świętowania, więc dmuchane były balony, ubierane odpowiednie dla grup stroje i ostatni raz ćwiczone były słowa hymnu przedszkolaka. I kiedy wszystkie przedszkolaki znalazły się w pięknie udekorowanej sali „Jagódek”, wszystkich przywitała pani Dyrektor oraz Koziołek Matołek, a pani Dorotka zapraszała kolejne grupy do zaprezentowania się.

dzien przedszkolaka1

 

Każdy występ zasłużył na wielkie brawa, bo przecież niewiele było czasu od rozpoczęcia roku szkolnego do tego wydarzenia. Zwłaszcza najmłodsze „Krasnoludki” okazały się bardzo dzielne i swoją krasnoludkową piosenkę zaśpiewały nawet z układem tanecznym (i zupełnie już bez płaczu)! Następnie wszystkie przedszkolaki w barwnym korowodzie opatrzonym transparentem z napisem informującym o ich święcie wyruszyły na rynek, gdzie odśpiewały hymn przedszkolaka oraz wypuściły w niebo balony z marzeniami. W drodze na rynek, jak i z powrotem nie było ani jednej osoby, która nie uśmiechnęłaby się do kolorowych dzieciaków i nie pomachała do nich z entuzjazmem.

dzien przedszkolaka2

 

A po powrocie do ogrodu przedszkolnego można było trochę się pobawić, ale ważniejsza była kolejna atrakcja: obiad na świeżym powietrzu i to w postaci pieczonych ziemniaków! Rekordziści zjedli po dwie dokładki, ale też porządnie przecież zgłodnieli po tych spacerach i śpiewach. No i znów trzeba będzie cały rok czekać do kolejnego takiego Dnia Przedszkolaka…

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

dzien przedszkolaka3

dzien przedszkolaka4

dzien przedszkolaka5

dzien przedszkolaka6

dzien przedszkolaka7

dzien przedszkolaka8

dzien przedszkolaka9

dzien przedszkolaka10

dzien przedszkolaka11

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze